$
חברה וסביבה

רוצים לזכות במיליון יורו? תוכיחו שהעיר הגרמנית בילפלד אינה קיימת

עיר בת 330 אלף תושבים מציעה את הסכום למי שיוכל להוכיח את תיאוריית הקונספירציה שנרקמה סביבה. אפילו הקנצלרית מרקל התייחסה לשמועה שהעיר אינה קיימת

שירות כלכליסט 22:0025.08.19

עיר גרמנית, שיש הטוענים שאינה קיימת, מציעה מיליון יורו למי שיוכל להוכיח את תיאוריית הקונספירציה שנרקמה סביבה. בילפלד, ש"לפי השמועות" נמצאת כ-300 ק"מ מערבית לברלין, אמרה שתעניק את הסכום הגבוה למי שיוכל להוכיח שאינה קיימת, כך על פי האתר הגרמני DW.

 

 

 

"קונספירציית בילפלד" נולדה ב-1993 לאחר שמדען מחשבים בשם אכים הלד התלוצץ שאינו מאמין שבילפלד אמיתית, ומשם התחילה הקונספירציה להתגלגל. כמובן שכמו עם רוב התאוריות מהסוג הזה – גם כשהן לא יותר מהלצה – הדברים קיבלו חיים משלהם והתנפחו מעבר לכל פרופורציה, וכך התפתחה לה קונספירציית בילפלד. אלה שלוש השאלות המנסות לאתגר את קיומה של העיר:

 

1. האם אתם מכירים מישהו מבילפלד?

2. האם אי פעם הייתם בבילפלד?

3. האם אתם מכירים מישהו שאי פעם היה בבילפלד?

 

בילפלד בילפלד צילום: גטי אימג'ס

 

 

רוב האנשים יענו "לא" לשלושת השאלות ולכן אינם יכולים להוכיח שהיא אכן קיימת. נכון ל-2016, חיים בעיר 330,000 אנשים על פי המידע הסטטיסטי, אך על פי התאוריה האנשים האלה "שותפים לסוד", ורקמו מזימה עם השלטונות כדי לזייף את קיומה של העיר.

 

עד היום מקבלת מועצת העיר מיילים וטלפונים מתאורטיקני קנספירציות, ששואלים האם העיר באמת קיימת או האם מדובר במתיחה.

 

כיום התאוריה הפכה למקור גאווה לעיר, ולדבריה "אין גבול ליצירתיות" שיוכלו להפגין המנסים להוכיח שאכן אינה קיימת. עם זאת, לא יכולים להיות בהוכחה פערים, והיא צריכה להיות ניתנת להוכחה לוגית. מי שיוכל להוכיח שהעיר אינה קיימת, יצליח כאמור לזכות בכסף (אם הכסף הזה אכן קיים).

 

אפילו הקנצלרית מרקל התלוצצה בנושא, ואמרה לאחר שהשתתפה באסיפה של העירייה בבילפלד ש"דווקא היה לה הרושם שהייתה שם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x