שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

המיליארדר והפעיל הפוליטי דיוויד קוק מת בגיל 79

קוק (Koch), אחד האנשים העשירים בעולם, שימש כסגן נשיא בקוק תעשיות, קונצרן ענק של נפט, גז וסחורות, שנחשב לחברה הפרטית השנייה בגודלה בארה"ב. הוא נודע בזכות פעילותו הפוליטית ופעל לקידום מטרות שמרניות, כמו הורדת מיסים, סחר חופשי והפחתת נטל הרגולציה

שירות כלכליסט 16:5523.08.19

התעשיין המיליארדר והפעיל הפוליטי דיוויד קוק (David Koch) מת היום בגיל 79. קוק שימש כסגן נשיא בקוק תעשיות - החברה הפרטית השנייה בגודלה בארה"ב, ונודע בין היתר בזכות פעילותו הפוליטית לקידום מטרות שמרניות.

 

 

 

קוק תעשיות, שבראשה עומד אחיו של קוק צ'רלס (84), היא קונצרן ענק של נפט, גז, וסחורות שמרכזו בוויצ'יטה שבמדינת קנזס. קוק, תושב ניו יורק, שימש כסגן נשיא החברה עד יוני 2018, אז פרש ממנה מסיבות בריאותיות. לפני יותר משני עשורים אובחן קוק כחולה בסרטן הערמונית.

 

הונו של קוק יחד עם אחיו צ'רלס הוערך בכ-50 מיליארד דולר, מה שהפך אותו לאחד האנשים העשירים בעולם.

 

המיליארדר דיוויד קוק שהלך היום לעולמו המיליארדר דיוויד קוק שהלך היום לעולמו צילום: בלובמרג

 

 

קוך לצד אחיו צ'רלס, היה אחד הכוחות המרכזיים בקבוצה פוליטית בעלת השפעה רבה, שתמכה בשורה של פוליטיקאים שמרנים ובמהלכים לקידום מדיניות שמרנית. מורשתו הפוליטית כוללת גם אקטיביזם שתמך ביוזמות שוק חופשי כמו חיסול חסמי הסחר בין מדינות ורגולציה רכה יותר על התעשייה. 

 

במשך השנים קוק והקרן של משפחתו תרמו מיליונים למלחמה בסרטן ומספר מטרות נוספות. קוק היה גם חבר בדירקטוריון של הקרן למחקר סרטן הערמונית בארצו.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x