שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

האם הייתם יכולים להחזיק מעמד בטיסה של 19 שעות?

חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס מעוניינת להשיק את הטיסה הישירה הארוכה ביותר בעולם; לשם כך החליטו אנשיה לקיים טיסות מבחן שיבדקו את ההשפעה של שעות הטיסה הרבות על הנוסעים והצוות

שירות כלכליסט 20:5022.08.19

חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס מעוניינת להשיק ב-2022 את הטיסה הישירה הארוכה ביותר בעולם – 19 שעות מסידני ללונדון או לניו יורק.

 

לשם כך, בחברה החליטו לקיים טיסות מבחן שיבדקו את ההשפעה של שעות הטיסה הרבות על הנוסעים ועל הצוות. טיסות המבחן יצאו לדרך בהמשך השנה, כאשר כל אחת מהן תכלול 40 נוסעים. בחברה יעקבו אחר מצבם הבריאותי לאורך הטיסה, באמצעות מכשירים אלקטרונים. החוקרים ינטרו דפוסי שינה וצריכת מזון ושתייה, כדי לקבוע את ההשפעה על הבריאות ועל השעון הביולוגי.

 

מטוס של קוואנטס האוסטרלית מטוס של קוואנטס האוסטרלית צילום: בלומברג

 

לדברי מנכ"ל קוואנטס, אלן ג'ונס, הטיסות הללו מהחוף המזרחי של אוסטרליה ללונדון ולניו יורק מייצגות את "הגבול האחרון בתעופה". כיום מפעילה החברה טיסה מפרת' ללונדון, שאורכת קצת יותר מ-17 שעות.

 

זמן הטיסה המשוער של הטיסה החדשה יעמוד, כאמור, על 19 שעות, אך זה תלוי ברוח ובתנאי מזג אוויר נוספים.

 

התחרות בשוק התעופה בשנים האחרונות הובילה לכך שמספר חברות תעופה האריכו את הנתיבים המוצעים. כך למשל סינגפור איירליינס, מחברות התעופה המוערכות בעולם, השיקה בשנה שעברה טיסה של 18:25 שעות מסינגפור לניו יורק, שמחזיקה בשלב זה בתואר הטיסה הארוכה ביותר.

 

 

יש להביא בחשבון שהמרחק והזמן עשויים להשתנות בשל רוחות קדמיות, רוחות אחוריות, תנאי מזג האוויר ודגם המטוס.

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x