$
בשולי החדשות

חברת הצעצועים האמריקאית הסברו תפסיק להשתמש באריזות פלסטיק

עם זאת, המשחקים עצמם, ביניהם "מר ראש תפוד" ימשיכו להיות מיוצרים מפלסטיק. בהאסברו אומרים כי הם מחפשים חומר שיחליף את הפלסטיק במשחקים עצמם

שירות כלכליסט 16:0221.08.19
חברת הצעצועים האמריקאית הסברו (Hasbro), הידועה בדמויות גיבורי העל שהיא מייצרת מפלסטיק ובמשחקי הקופסה שלה, החליטה להפסיק את השימוש בפלסטיק באריזות. המאמץ לצמצום השימוש בפלסטיק אמור לצאת לדרך כבר בתחילת השנה הבאה.

 

הסברו, חברת הצעצועים הגדולה בעולם במונחים של שווי שוק שבבעלותה מותגים כמו מונופול, הפוני הקטן ורובי נרף, הכריזה כי עד סוף 2022 תפסיק את השימוש בפלסטיק בכל אריזות המוצרים שלה. פירוש הדבר, כי בחברה מתכוונים להפסיק את השימוש בשקיות פלסטיק, גומיות והאריזות שלרוב עוטפות משחקים כמו מונופול ושבץ נא. עם זאת, המשחקים עצמם, ביניהם מר ראש תפוד (Mr Potato Head) ימשיכו להיות מיוצרים מפלסטיק.

 

בובת הענק הירוק של הסברו בובת הענק הירוק של הסברו צילום: בלומברג

 

 

מהחברה נמסר כי הם מחפשים חומר שיחליף את הפלסטיק במשחקים עצמם, אך לטענתם זו משימה מאתגרת למצוא תחליף שיהיה בטוח לשימוש לילדים וישמור על המראה המוכר של הצעצועים. עוד הוסיפה החברה כי היא מאפשרת ללקוחות לשלוח אליה בחזרה צעצועים ישנים של כוח המחץ והפוני הקטן למיחזור.

 

 

צעצועים ומשחקים של הסברו צעצועים ומשחקים של הסברו צילום: בלומברג

 

ג'רי סטורץ', מנכ"ל חברת הייעוץ סטורץ' אדוויזורס ולשעבר מנכ"ל רשת הצעצועים טויס אר אס: "כל הסימנים מצביעים על כך שההורים הצעירים של היום, השייכים לדור המילניום, ממוקדים יותר בנושאי איכות הסביבה, כך שהצעד הזה ימשוך את הלקוחות, ומייצג עסקים חכמים".

 

 

משחקים עטופים פלסטיק של הסברו משחקים עטופים פלסטיק של הסברו צילום: wivb.com

 

הסברו מצטרפת בכך לשורה של חברות שהכריזו על צמצום והפסקת השימוש בפלסטיק. כך למשל, יריבתה לגו הכריזה כי היא מחפשת אחר אלטרנטיבה לייצור הקוביות המפורסמות ואילו ברשת בתי הקפה סטארבקס מתכוונים להפסיק להציע קשיות מפלסטיק.

 

בתוך כך, היום (ד') נכנס לתוקף גם האיסור על מכירת בקבוקי מים מפלסטיק בשדה התעופה הבינלאומי בסן פרנסיסקו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x