$
תעשייה ופיננסים

דיווח: ארה"ב תאריך ב-90 יום את ההיתר שמאפשר לוואווי לרכוש מוצרים אמריקאיים

כך לפי סוכנות "רויטרס"; ההיתר הזמני, שניתן במאי לאחר שארה"ב כבר אסרה על עסקאות עם ענקית התקשורת הסינית, אמור לפוג ב-19 באוגוסט; בתעשייה מאשימים: "האי-ודאות פוגעת בנו"

שירות כלכליסט 09:5217.08.19

משרד המסחר האמריקאי צפוי להאריך ב-90 ימים את ההסדר הזמני שמאפשר לענקית התקשורת הסינית וואווי לרכוש רכיבים מחברות אמריקאיות כל עוד הם משמשים לקוחות קיימים - כך מדווחת סוכנות רויטרס, המסתמכת על שני גורמים הקרובים לנושא.

  

במאי, איפשר משרד המסחר לוואווי לרכוש רכיבים אמריקאיים, כמה ימים לאחר שהטיל עליה חרם - וזאת כדי למזער את הפגיעה בלקוחות, שחלקם מפעילים רשתות תקשורת בשטחים כפריים בארה"ב.

 

הארכת ההיתר הזמני, שאמור לפוג ב-19 באוגוסט, תאפשר לחברה הסינית להמשיך להפעיל ולתחזק רשתות קיימות ולספק עדכונים למכשירים מתוצרתה.

 

עם זאת לדברי המקורות, עדיין לא מדובר בהחלטה סופית, והיא יכולה להשתנות לפני הדד-ליין של יום שני. 

 

שר המסחר האמריקאי, ווילבור רוס, אמר מוקדם יותר השבוע כי יספק עדכון לגבי וואווי ביום שני. נציגים של החברות האמריקאיות מסרו כי האי-ודאות בנושא יצרה בעיות בתחום האספקה.

 

לטענת ארה"ב, וואווי מהווה "סיכון בטחוני", ומוצריה עלולים לשמש כ"דלתות אחוריות" ולשמש את ממשלת סין לריגול. ואולם לפי הערכות, החרם קשור יותר למלחמת הסחר בין סין לארה"ב, ולמאבק על פריסת טכנולוגיות תקשורת מהדור החמישי. 

 

ארה"ב מאיימת להטיל מכסים נוספים על סחורות סיניות בהיקף של 300 מיליארד דולר, החל ב-1 בספטמבר.

 

ממשל טראמפ עדיין אוסר על וואווי לרכוש רכיבים אמריקאיים העשויים לשמש לייצור מוצרים חדשים.

 

 

וואווי וואווי צילום: רויטרס

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x