$
תעשייה ופיננסים

החוקרים קבעו: ג'פרי אפשטיין התאבד בתלייה בתא המעצר

סוף לתיאוריות הקונספירציה? הפתולוג הראשי של ניו יורק אישר את הדיווחים המוקדמים, שלפיהם המיליארדר ועבריין המין תלה את עצמו בתאו במנהטן

שירות כלכליסט 23:4716.08.19

המיליארדר ועבריין המין ג'פרי אפשטיין התאבד בתלייה בתא שבו היה כלוא בבית המעצר במנהטן - כך נמסר ממשרד הפתולוג הראשי של ניו יורק.

 

ההודעה נמסרה שישה ימים לאחר שאפשטיין (66) נמצא מת בתא המעצר; היא מאשרת את הדיווחים שפורסמו ולפיהם המיליארדר היהודי התאבד בתלייה, ושוללת תיאוריות קונספירציה שונות שגרסו כי הוא נרצח.

 

בסוף יולי אותר אפשטיין פצוע בתא שבו היה כלוא, כשהוא בהכרה חלקית עם סימנים על צווארו.

 

נתיחת גופתו של אפשטיין בוצעה ביום ראשון, ולפי דיווח ב"וושינגטון פוסט" נמצאו במסגרתה שברים בצווארו העשויים להצביע - מלבד תלייה - גם על מוות בחניקה.

 

ג'פרי אפשטיין ג'פרי אפשטיין צילום: AP

 

אפשטיין נעצר ב-6 ביולי בשדה התעופה בניו ג'רזי, כשחזר מפריז. הוא מואשם שפיתה עשרות נערות, הצעירות שבהן בנות 14 בלבד, לבתי היוקרה שלו בניו יורק ובפלורידה ושילם להן תמורת יחסי מין. הוא הכחיש את כל המיוחס לו, ומשפטו היה אמור להיפתח בשנה הבאה.

 

בית המשפט בארה"ב דחה בחודש שעבר את בקשתו של אפשטיין לשחרור בערבות, וקיבל את עמדת התביעה שהוא מסוכן לציבור ועלול לברוח מארה"ב אם ישוחרר לביתו.

 

אפשטיין נודע כבעל קשרים הדוקים עם ביל קלינטון, הנסיך הבריטי אנדרו ודונלד טראמפ – לפני שהיה נשיא ארה"ב. לאחרונה פרסמה רשת NBC תיעוד של טראמפ מבלה במסיבה עם אפשטיין, ולפי התביעה הכניסה של אפשטיין למועדון של טראמפ בפלורידה נאסרה כשהתגלה שניצול הנערות היה גם באותו מתחם.

 

פרשת אפשטיין מעוררת הדים גם בארץ, בעקבות הפרסומים על הקשר בינו לבין אהוד ברק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x