$
עולם

בעד מוזיקה ונגד גזענות: חברת הבידור של ג'יי זי וליגת ה-NFL ישתפו פעולה

רוק ניישן של הראפר המיליארדר, תייעץ לליגת הפוטבול האמריקאית על הופעות - כולל בסופרבול, ותהיה אחראית על תכנים לליגה; היא גם תעסוק בשיפור המוניטין שלה, לאחר שספגה לא מעט ביקורת בעונות האחרונות על גזענות כלפי שחקנים שחורים; ג'יי זי: "בידור ושינוי אינם שני רעיונות נפרדים"

שירות כלכליסט 14:5814.08.19

ג'יי זי וחברת הבידור וההופעות שלו רוק ניישן חתמו על חוזה רב שנתי עם ליגת הפוטבול האמריקאית (NFL) "להגברת חווית המשחקים של הליגה ולהגדלת המאמצים להשגת צדק חברתי", כך לפי הצהרה שפרסמו שני הצדדים.

 

 

לפי תנאי החוזה, רוק ניישן תייעץ ל-NFL בענייני הופעות, כמו הופעת המחצית המסורתית במשחק הסופרבול, וכן תיקח חלק בהפקה ובהפצה של תכנים הקשורים לפוטבול שיעלו בשירותי הסטרימינג ויצירת פודקאסטים שבהם ישתתפו שחקנים. 

 

מ.י.ה בהופעה בסופרבול 2019 עם מדונה וניקי מינאז' מ.י.ה בהופעה בסופרבול 2019 עם מדונה וניקי מינאז' צילום: אי פי איי

 

במקביל, הראפר המיליארדר אמור לסייע לליגה לשפר את המוניטין שלה לאחר שערוריית כריעת הברך בהמנון של השחקן קולין קפרניק, וההאשמות על גזענות כלפי השחקנים השחורים.

 

"בזכות הפופולאריות העולמית שלה, ה-NFL מספקת פלטפורמה והזדמנות לחולל שינוי ברחבי המדינה", מסר ג'יי זי. "רוק ניישן כבר הוכיחה כי בידור ושינוי אינם שני רעיונות נפרדים - אנחנו מאחדים ביניהם".

 

ג'יי זי ג'יי זי צילום: איי פי

 

בריאיון לוושינגטון פוסט הודה כי צפויים אתגרים וכאבי גדילה בדרך, אך הוסיף "שמנו על השולחן את מה שאנחנו רוצים שיקרה, בליגה הסכימו לזה".

 

הליגה ספגה לא מעט ביקורת בעונות האחרונות, בעיקר בשל יחסה לשחקן ולפעיל החברתי קולין קפרניק, שיזם את כריעת הברך בעת השמעת ההמנון, במחאה על היחס האלים של שוטרים כלפי אזרחים שחורים. אולם, קפרניק מצא עצמו בלי קבוצה מאז החל במחאה. לטענתו, בעלי הקבוצות קשרו קשר למנוע החתמתו בקבוצה חדשה.

 

קומישנר הליגה רוג'ר גודל אמנם הכחיש את ההאשמה, אך בכל זאת מפורסמים שחורים רבים יצאו נגד ההתנהלות, וזמרים כמו הראפרית קארדי בי אף הודיעו כי לא יסכימו לקחת חלק במופע המחצית של הסופרבול.

 

"אני שחור, זה העולם שלי", הגיב ג'יי זי. לדבריו, אם לא יעשה עסקים עם חברות ואנשים עשירים שאינו מסכים איתם בנושאים פוליטיים "אז לא יהיו לי תכניות טלוויזיה, לא אוכל להעלות את הפלטפורמה שלי לטלוויזיה, כי אני בטוח שמישהו שבבעלותו רשת טלוויזיה תומך במישהו שאני לא חושב שהיה צריך להיבחר לתפקיד ציבורי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x