$
עולם

נוסע ביונייטד צילם בסתר נשים בשירותי המטוס; לא תאמינו איך הוא נתפס

בטיסת החברה מסן דייגו ליוסטון הבחינה נוסעת בהתקן מהבהב שהוצמד לקיר השירותים. היא העבירה את ההתקן לצוות המטוס ובחקירה שנערכה לאחר הנחיתה נחשף מתקין המצלמה הנסתרת - בקלות מפתיעה

שירות כלכליסט 23:2012.08.19

נוסע במחלקה הראשונה בטיסה של יונייטד איירליינס מסן דייגו ליוסטון מואשם שהתקין מצלמה נסתרת בשירותי המטוס וצילם שם נשים ללא ידיעתן. מתקין המצלמה נתפס תוך זמן קצר - בעיקר בגלל טיפשותו.

 

 

הניסיון של הנוסע לצלם נשים בשירותים לא צלח, לאחר שאחת הנוסעות הבחינה במכשיר מהבהב בסמוך לציר של הדלת. היא לא הייתה בטוחה במה מדובר, אך ליתר ביטחון הורידה אותו והעבירה אותו לאחת הדיילות. לאחר הנחיתה ביוסטון המצלמה הועברה לידי צוות הביטחון של החברה.

מטוס של יונייטד איירליינס מטוס של יונייטד איירליינס צילום: בלומברג

 

 

הנוסע הפושע נתפס מהסיבה הפשוטה, שמבלי משים הפעיל את המצלמה בעת שהתקין אותה בשירותי המטוס. אנשי האבטחה שצפו בחומרים שהוקלטו הופתעו לגלות את ההפללה העצמית של הנוסע. הם אמנם לא הצליחו לראות בבירור את הפנים שלו, אך זיהו את הבגדים שלבש והתכשיטים שענד - שעון ביד שמאל וצמיד ביד ימין.

 

בשיתוף פעולה עם משרדי הבולשת הפדאלית בסן דייגו, הם השיגו צילומי וידיאו של כל הנוסעים שעלו על הטיסה המדוברת, וזיהו אדם שלבש את אותם בגדים כמו מתקין המצלמה, כך שיכלו לגלות את זהותו בקלות. התברר כי מדובר בעובד של חברת האנרגיה האמריקאית הליברטון.

 

בדיקה נוספת שערכו ב-FBI וכללה שחזור קבצים שנמחקו חשפה כי לא מדובר בתקרית חד-פעמית. בקבצים הללו צולמו שתי נשים בשירותים של טיסה של חברת התעופה אמירייטס, כולל דיילת של החברה. בהליברטון אישרו כי החשוד טס בנסיעה עסקית בטיסה של אמירייטס, וכן שהגיע לעבודה עם שעון וצמיד זהים לאלה שנתפסו במצלמה.

 

כעת, הנוסע מואשם ב"מציצנות באמצעות מצלמת וידאו בתוך שטח השיפוט המיוחד של ארה"ב מעל לים". לפי החוק שכמעט ואינו בשימוש, שנכנס לתוקף ב-2004 ואוסר על "צילום במצלמה או בווידאו של איברים פרטיים של אדם בלי לקבל את הסכמתו" במקום שבו אותו אדם מניח שהוא זוכה לפרטיות. העונש על העבירה הוא עד שנת מאסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x