$
תעשייה ופיננסים

הקרב הבא אחרי ההתאבדות: על הירושה שהותיר ג'פרי אפשטיין

הונו של אפשטיין שהואשם בעבירות מין בקטינות, מוערך בכ-500 מיליון דולר לפחות הכולל בין השאר בתים בניו יורק, באיי הבתולה, בפריז ובפלורידה. אפשטיין לא נישא מעולם ואין לו ילדים. קרובי המשפחה היחידים שלו הם אח ושני אחיינים. ככל הנראה הקורבנות שלו יתבעו את העיזבון

שירות כלכליסט 11:5212.08.19

התאבדותו של ג'פרי אפשטיין בסוף השבוע רחוקה מלסמל את סוף הפרשה העגומה. בבעלותו של איש העסקים שהואשם בעבירות מין בקטינות, היו אי בקאריביים, בתים רבים ומטוס פרטי, כך שקרב חדש – הפעם על הירושה – רק מתחיל.

 

 

 

אפשטיין בן 66 במותו, לא נישא מעולם ואין לו ילדים. קרובי המשפחה היחידים שלו (המוכרים לרשויות) הם אחיו, מארק, אחיין ואחיינית שמתגוררים בניו יורק.

 

ג'פרי אפשטיין ג'פרי אפשטיין צילום: AP

 

בסוכנות בלומברג מדגישים כי בשלב ראשון יש לברר ממה מורכז עזבונו, ולברר מי זכאי לדרוש לרשת את הנכסים ואיזו סמכות משפטית תיקח על עצמה את התהליך. עורכי הדין המייצגים את הקורבנות שלו כבר קוראים להקפיא את העיזבון , כך שייתכן ולפנינו קרב משפטי שיימשך עוד שנים.

 

 

ביתו של ג'פרי אפשטיין ב-Upper East Side ביתו של ג'פרי אפשטיין ב-Upper East Side צילום: אם סי טי

 

לא ידוע עדיין אם אפשטיין השאיר אחריו צוואה. מה שכן ידוע הוא שהונו כולל אחוזה של 40 חדרים בשווי 77 מיליון דולר באפר איסט סייד בניו יורק, את האי הפרטי ליטל סנט ג'יימס באיי הבתולה, חווה בניו מקסיקו ובתים בפריז ובפלאם ביץ' פלורידה. העסק שלו היה רשום באיי הבתולה. 

 

"זה עומד להיות מורכב להחריד", הגיב עו"ד דיוויד רינג מלוס אנג'לס המייצג קרבנות של תקיפה מינית. "הרבה אנשים שונים ילחמו על העזבון והנכסים שלו, ואני מקווה שהקורבנות יצאו כשידם על העליונה. לדעתי מגיע להן, אבל אני מתקשה להאמין שמנהלי העיזבון פשוט יעניקו להן את הכסף".

 

ביתו של ג'פרי אפשטיין ב-אי Little St. James, איי הבתולה ביתו של ג'פרי אפשטיין ב-אי Little St. James, איי הבתולה צילום: אם סי טי

 

 

הרבה תביעות אזרחיות

 

בעוד שהאישומים הפליליים נגדו הסתיימו בעקבות מותו, נגד אפשטיין הוגשו גם לא מעט תביעות אזרחיות. עורכת הדין ליסה בלום, המייצגת שלוש מההנשים שמאשימות את אפשטיין בתקיפה מינית כשהיו קטינות, דרשה ממנהלי העזבון להקפיא בשלב זה את הנכסים. "התביעות האזרחיות שלנו עדיין עומדות בעינן", כתבה בטוויטר. "לקורבנות מגיע פיצוי על הנזק לכל החיים שגרם להן. אנחנו רק מתחילים".

 

ביתו של ג'פרי אפשטיין בפאלם ביץ', פולרידה ביתו של ג'פרי אפשטיין בפאלם ביץ', פולרידה צילום: אם סי טי

 

על פי מסמכים פיננסיים מוגבלים שהגיעו לידיהם, התובעים מעריכים כי הונו האישי של אפשטיין עומד על 500 מיליון דולר לפחות וכי הוא הרוויח 10 מיליון דולר בשנה, אך עדיין, הפרטים על הנכסים שלו נותרו "מוסתרים ברובם" מבית המשפט בניו יורק, כך לפי התובעים.

 

התובעים הפדרליים יכולים גם לתבוע להחרים נכסים מסוימים אם לטענתם הם שימשו לביצוע פשע או נרכשו בעזרת הכנסות מפעילות פושעת, כך טוענת שרון כהן-לוין, תובעת פדרלית לשעבר בניו יורק. במקרה כזה, התובעים יצטרכו להגיש תביעה נגד נכס מסוים, כמו למשל האחוזה של אפשטיין בניו יורק ולהציג הוכחות לפשע שהתרחש בו. בניגוד, למשפט פלילי, במקרה הזה הם רק יצטרכו להוכיח שישנה סבירות גבוהה לקיום הפשע ולא להוכיח מעל לספק סביר. "אני מניחה שהאפשרות הזו תישקל בכובד ראש", הוסיפה לוין.

 

שאלה נוספת שצריך לענות עליה, היא היכן יתקיימו הדיונים סביב חלוקת הנכסים. התשובה לכך תלויה באיזה מבין הבתים שבבעלותו ייחשב לבית הראשי בו התגורר. לפי מסמכים שהגישו עורכי דינו בחודש שעבר, בדיון לבקשת שחרורו בערבות, בית המגורים העיקרי של אפשטיין הוא המתחם באי ליטל סנט ג'יימס, אך באותה מידה גם הבתים שלו בניו יורק או בפלורידה יכולים להיחשב כבית הראשי שלו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x