$
תעשייה ופיננסים

דיווח: דיימלר תיקנס בכמיליארד יורו בשל פרשת דיזלגייט

כלי תקשורת בגרמניה מדווחים כי הקנס יושת על החברה האם של מרצדס בנץ בשל התקנה של תוכנה שמאפשרת למכוניות מדגמי E קלאס ו-C קלאס בעלות מנועי דיזל לפלוט יותר מזהמים מן המותר

תומר הדר 09:2310.08.19

דיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ, שנאלצה להתמודד בעת האחרונה עם שורה של הפסדים וקשיים תידרש בקרוב לשלם קנס בגובה של 800 מיליון עד מיליארד יורו, כך מדווחים אמצעי תקשורת בגרמניה. לפי התקשורת הגרמנית, הקנס יושת על דיימלר בגין התקנה של תוכנה שמאפשרת למכוניות מרצדס מדגמי E קלאס ו-C קלאס בעלות מנועי דיזל לפלוט יותר מזהמים מן המותר.

 

 

 

כזכור, לפני כארבע שנים התגלה לראשונה במסגרת פרשת דיזלגייט כי פולקסווגן התקינה בבמכוניות מדגמים מסוימים בעלי מנועי דיזל תוכנה המאפשרת למכוניות לפלוט יותר מזהמים מהמותר בשעת נסיעה - ולפלוט מעט מזהמים בזמן שהמכונית עוברת בדיקות זיהום אוויר. הקנס שצפויה דיימלר לספוג מהווה חלק מספיחי הפרשה שבגללה שונה כל אופן בדיקות זיהום האוויר באיחוד האירופי ונכנסה לתוקף שיטת מדידת הזיהום המחמירה המכונה WLTP. הדבר השפיע בסופו של דבר גם על ישראל - וגרם לרשות המסים לשנות את אופן חישוב מס הקנייה על רכבים - כך שמה-1 בינואר השנה נכנס לתוקפו מתווה מחמיר בהרבה של חישוב המס.

 

על פי הפרטים המתפרסמים בתקשורת הגרמנית, מדובר בקנס של כ-5,000 יורו שיושת על כל מכונית של מרצדס בה קיימת התוכנה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x