$
חברה וסביבה

טסקו מגבירה את המאמצים נגד צריכת פלסטיק

הקמעונאית הבריטית תפסיק לשווק קישוטי פלסטיק נוצצים לחג המולד, בניסיון להפחית את הפגיעה בסביבה

שירות כלכליסט 08:0107.08.19

טסקו, הקמעונאית הגדולה ביותר בבריטניה, מגבירה את המאמצים נגד צריכת פלסטיק המזיק לסביבה והודיעה כי השנה תציע גרסאות נטולות נצנצים מפלסטיק של העצים והפרחים המלאכותיים לחג המולד והקישוטים הנלווים אליהם, על כך דיווח ”הגרדיאן”. כמו כן, לקראת סוף נובמבר כשתחל הרשת במכירת העצים לחג, היא מתכוונת להציע למכירה עצים טבעיים ללא תוספות פלסטיק.

 

סניף של טסקו סניף של טסקו צילום: AFP

 

הנצנצים המשמשים לקישוטים ולעצים המלאכותיים מיוצרים מאלומיניום צרוב המחובר לפוליאתילן טרפתאלט, פולימר ששאריות שלו מגיעות לאוקיינוסים. מעבר להרס הסביבתי הוא גם מסוכן לבני אדם ולחיות. לכן, טסקו הודיעה כי קולקציית הקישוטים לחג המולד תהיה השנה ידידותית לסביבה ומתכלה. עם זאת, בשלב זה אין כוונה לוותר על הנצנצים במוצרים אחרים, החל מכרטיסי ברכה ועד לניירות עטיפה.

 

בתוך כך, השבוע נודע כי אף שמקדונלד’ס בריטניה החליפה את קשיות השתייה מפלסטיק בקשיות מנייר, המוצר החדש שאמור להיות ידידותי יותר לסביבה אינו ניתן למיחזור. לפי הודעת רשת המזון המהיר, הקשים החדשים מיוצרים מחומרים הניתנים למיחזור, אך בשל תלונות הלקוחות הפכו אותם לעבים יותר. "אנחנו עובדים על מציאת פתרון, והבקשה לזרוק את הקשיות מנייר לפח הכללי זמנית בלבד", נמסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x