$
בשולי החדשות

עונש לחוטאים? נחילים של ארבה כבשו את הסטריפ של לאס וגאס

התמונות בהן נראות כמויות עצומות של חגבים אמנם מעוררות רושם של אפוקליפסה מתקרבת, אך למעשה הם אינם מסוכנים והגיעו לעיר כחלק ממסלול הנדידה שלהם צפונה. למרבה המזל, לאס וגאס בנויה כך שיש מספיק מה לעשות בה בלי להסתובב בחוץ

שירות כלכליסט 12:0831.07.19

המראה בימים האחרונים בלאס וגאס מזכיר יותר מכל סצנות תנ"כיות, כאשר נחילי חגבים השתלטו על הסטריפ המפורסם בעיר.

 

התמונות בהן נראות כמויות עצומות של חגבים אמנם מעוררות רושם של אפוקליפסה מתקרבת, אך למעשה הם אינם מסוכנים: הם הגיעו לעיר החטאים כחלק ממסלול הנדידה שלהם צפונה, וצפויים להישאר בה עוד מספר שבועות.

 

מתקפת הארבה בלאס וגאס מתקפת הארבה בלאס וגאס צילום: גטי אימג'ס

 

לפי דיווח בניו יורק טיימס, החגבים הגיעו מדרום נבאדה ועשויים להגיע עד אריזונה. "אנחנו יכולים כנראה להאשים את ספר שמות", אמר לעיתון ג'ף לוקווד, מרצה למדעי הטבע באוניברסיטת ויומינג. "משם נזרע הרעיון בתרבות המערב שהתפרצויות מסוג זה הן מסוכנות ואפלות".

 

 צילום: איי אף פי

 

אבל ככל הנראה ההסבר מדעי ופשוט יותר, וקשור לעונות החורף והאביב שהיו גשומות יחסית. כמות הגשמים שירדה השנה בלאס ואס הייתה כמעט כפולה מהממוצע: 11.7 ס"מ מול ממוצע של 6 ס"מ. "הם נעים צפונה, ולעיתים מגיעים אפילו עד מרכז נבאדה", הסביר האנטומולוג ג'ף נייט ממשרד החקלאות של נבאדה. "הם לא נושאים מחלות, הם לא עוקצים, הם בכלל לא שייכים לאף זן שאנחנו מחשיבים כבעייתי". על אף ההרגעה הזו, קשה להישאר אדישים לתמונות המראות מיליוני חגבים שמתאספים במדרגות מול המלונות.

 

באופן כללי, החגבים נוטים להימשך לאור אולטרה סגול, ולכן לרוב נראים בסמוך לאורות מהבהבים ולבנים. למרבה המזל לאס וגאס בנויה כך שיש מספיק מה לעשות בה מבלי להסתובב בחוץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x