$
בשולי החדשות

מה יעלה בגורל ילדיה של נסיכת דובאי שמסתתרת בלונדון?

הנסיכה האיא, בתו של מלך ירדן חוסיין המנוח, היא אחת משש נשותיו של מוחמד בן ראשד אל מכתום. היא מסתתרת בלונדון עם ילדיה, וביהמ"ש לענייני משפחה בעיר דן בגורל שני הילדים המשותפים

שירות כלכליסט 14:3130.07.19
המחלוקת המתוקשרת בין שליט דובאי, מוחמד בן ראשד אל מכתום, אחד המנהיגים המוכרים ביותר בעולם הערבי, ואשתו בנפרד הנסיכה האיא, מגיעה לבית המשפט בלונדון. היום (ג') יתקיים שימוע ראשוני בבית המשפט לענייני משפחה בעיר, שבו ידונו בגורל שני הילדים המשותפים - ילדה בת 12 וילד בן 7.

 

הנסיכה האיא, בתו של מלך ירדן חוסיין המנוח, היא אחותו למחצה של המלך עבדאללה מירדן, ואחת מנשותיו של שליט דובאי. היא הצליחה לברוח מדובאי בתחילה לגרמניה שם תכננה לבקש מקלט מדיני, אך החודש נודע כי היא מסתתרת בלונדון מחשש שתיחטף חזרה או תירצח. לפי הדיווחים, היא מתגוררת בבית בשווי 107 מיליון דולר בקנזינגטון פאלאס גרדנס. הילדים שבמוקד המחלוקת נמצאים יחד איתה.

 

שליט דובאי ואשתו השישית האיא שנמלטה ללונדון שליט דובאי ואשתו השישית האיא שנמלטה ללונדון צילום: רויטרס

 

לפי הדיווחים, הנסיכה החליטה לברוח לאחר שגילתה עובדות מטרידות על החזרתה בכוח בשנה שעברה של השייחה לטיפה, אחת מבנותיו של מוחמד שניסתה אף היא לברוח מהנסיכות, אך נתפסה למול חופי הודו ונאלצה לשוב לדובאי. עוד דווח, כי האיא סבלה מיחס משפיל מצד נשותיו האחרות וילדיהן, שהם גם ילדיו.  

 

האיא נישאה לשייח מוחמד ב-2004 והפכה בכך לאשתו השישית, תואר שמראש מציב אותה בדרגה נמוכה יחסית בהיררכיית הארמון. לשייח המיליאדר בן ה-70 יש לפי הדיווחים 23 ילדים מנשותיו.

 

האיא מעוניינת להישאר בלונדון, כך שאם בעלה בנפרד ידרוש שתשוב לדובאי עלולה להתפתח תקרית דיפלומטית בין בריטניה לבת בריתה הקרובה – איחוד האמירויות הערביות. לשייח עצמו קשרים אישיים לממלכה – הוא נחשב לאחת הדמויות החזקות בתעשיית מרוצי הסוסים הבריטית, ולו ולמשפחתו המורחבת יש מספר נכסים במדינה. עם זאת, לאחר בריחתה של האיא פרסם השייח בחשבון האינסטגרם שלו שיר נזעם שבו האשים אותה בבגידה בו ובמדינה.

 

עורכת הדין שמייצגת את השייח בנושא היא הלן וורד, שייצגה את הבמאי גאי ריצ'י בגירושים שלו ממדונה, וכן את המחזאי אנדרו לויד ובר ואת המיליארדר ברני אקלסטון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x