$
חברה וסביבה

"אפשטיין אותר חבול בתא המעצר בניו יורק"

רשת NBC מדווחת כי המיליארדר היהודי שמואשם בסחר למטרות מין בעשרות נערות אותר בהכרה חלקית עם סימנים על צווארו. ייתכן שניסה לתלות את עצמו או לביים ניסיון אובדני כדי לקבל העברה למתקן אחר

ynet 07:3825.07.19
ג'פרי אפשטיין, המיליארדר היהודי-אמריקני המואשם בסחר למטרות מין בעשרות נערות, אותר פצוע בתא שבו הוא כלוא בבית מעצר במנהטן שבניו יורק. כך דיווחה הבוקר (יום ה') רשת NBC. לפי הדיווח, אפשטיין אותר ביומיים האחרונים בהכרה חלקית עם סימנים על צווארו.

 

שני גורמים עלומי שם אמרו לרשת כי ייתכן שאפשטיין ניסה לתלות את עצמו. הגורמים הוסיפו כי אפשטיין נמצא תחת פיקוח צמוד. גורם שלישי היה זהיר יותר ואמר כי הפצעים שמהם סבל אפשטיין אינם חמורים וכי ייתכן שניסה רק לביים ניסיון אובדני או ניסיון תקיפה - במטרה אולי לקבל העברה למתקן אחר.

 

ג'פרי אפשטיין ג'פרי אפשטיין צילום: AP

 

לפני שבוע בדיוק דחה בית המשפט בארה"ב את בקשתו של אפשטיין לשחרור בערבות וקבע כי יישאר במעצר עד תום ההליכים. התביעה במשפטו של אפשטיין טוענת שהנאשם מסוכן לציבור ועלול לנצל את ההון והנכסים שלו כדי לברוח מארה"ב אם ישוחרר לביתו.

 

אפשטיין בן ה-66 נעצר ב-6 ביולי בשדה התעופה בניו ג'רזי, כשחזר מפריז. הוא מואשם שפיתה עשרות נערות, הצעירות שבהן בנות 14 בלבד, לבתי היוקרה שלו בניו יורק ובפלורידה ושילם להן תמורת יחסי מין. אפשטיין מכחיש את כל המיוחס לו. השימוע הבא בעניינו יהיה בעוד שבועיים.

 

בכתב האישום שנחשף בבית המשפט במנהטן מואשם אפשטיין, מנהל קרן גידור גדולה לשעבר, כי הורה לבנות לעשות לו מסאז' בעודן עירומות ולבצע בו מעשים מיניים אחרים, וכי לחלקן שילם כדי שיגייסו בנות אחרות. "אפשטיין חיפש בכוונה תחילה קטינות וידע שרבות מהקורבנות שלו היו למעשה בנות פחות מ-18, בין השאר משום שבחלק מהמקרים הקורבנות הקטינות אמרו לו מפורשות מה גילן", נכתב בכתב האישום.

 

אפשטיין מואשם בסעיף אחד של סחר בבני אדם למטרות מין ובסעיף אחד של קשירת קשר למעשה דומה. המעשים שבהם הוא מואשם בוצעו לכאורה בשנים 2002–2005. אם יורשע עשויות להיגזר עליו 45 שנות מאסר.

 

אפשטיין נודע כבעל קשרים הדוקים עם ביל קלינטון, הנסיך הבריטי אנדרו ודונלד טראמפ – לפני שהיה נשיא ארה"ב. לאחרונה פרסמה רשת NBC תיעוד של טראמפ מבלה במסיבה עם אפשטיין, ולפי התביעה הכניסה של אפשטיין למועדון של טראמפ בפלורידה נאסרה כשהתגלה שניצול הנערות היה גם באותו מתחם.

 

פרשת אפשטיין מעוררת הדים גם בארץ, בעקבות הפרסומים על הקשר בין אפשטיין לאהוד ברק, והתיעוד שפורסם בדיילי מייל שבו נראה ברק נכנס בפנים מכוסות לביתו של אפשטיין בניו יורק. בדיילי מייל נטען שברק נכנס לכאורה בינואר 2016 למסיבה בביתו של אפשטיין שבה היו גם נשים צעירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x