$
תעשייה ופיננסים

ביהמ"ש סירב לשחרר בערבות את המיליארדר ג'פרי אפשטיין: "הוא מסוכן לציבור"

איש העסקים היהודי, שמואשם בסחר בעשרות נערות, יישאר במעצר עד תום ההליכים. בית המשפט דחה את בקשתו להשתחרר למעצר בית באחוזת הפאר שלו: "סכנה לקהילה". התביעה מזהירה שהוא עלול לברוח מארה"ב

שירות כלכליסט 19:0018.07.19

בית המשפט בארה"ב דחה היום את בקשתו של ג'פרי אפשטיין לשחרור בערבות. המיליארדר היהודי, שמואשם בסחר בעשרות נערות, יישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו.

  

 

 

בבית המשפט הפדרלי במנהטן דחה השופט ריצ'רד ברמן את בקשתו של איש העסקים להישלח למעצר בבית באחוזת הפאר שלו בניו יורק. "אני בספק אם ערבות כלשהי יכולה לגבור על הסכנה לקהילה", אמר השופט בהחלטתו.

 

עורכי הדין של אפשטיין ביקשו לשחררו בערבות בטענה שאינו מהווה סיכון לבריחה או נזק לקהילה. הם הציעו שהוא יישאר במעצר בית בדירתו במנהטן, שם יפקחו עליו מצלמות מעקב, שומרים חמושים, מעקב GPS ו"נאמנים" שיבטיחו את הופעתו למשפט.

 

התביעה במשפטו של אפשטיין טוענת שהוא מסוכן לציבור ועלול לברוח מארה"ב אם ישוחרר לביתו וכן לשבש את החקירה בין היתר ע"י הפחדת העדות נגדו.

 

בית המשפט קבע כאמור שהוא יישאר מאחורי סורג ובריח בזמן שהוא נאבק בהאשמות החמורות נגדו, על ניצול עשרות נערות בניו יורק ובפלורידה בתחילת שנות האלפיים. אפשטיין מכחיש את ההאשמות נגדו.

   

ג'פרי אפשטיין. יישאר במעצר ג'פרי אפשטיין. יישאר במעצר צילום: AP

 

בדברי ההסבר לפסיקה ציין השופט את העובדה שבמהלך חיפוש שבוצע בביתו של אפשטיין במנהטן אחרי מעצרו, מצאו הרשויות כספת נעולה ובתוכה דרכון אוסטרי, יותר מ-70 אלף דולר במזומן, ו-48 יהלומים. בדרכון, שתוקפו כבר פג, הופיעה תמונתו של אפשטיין אך הופיע בו שמו של אדם אחר שעל פי המסמך מתגורר בסעודיה. התביעה טענה שהדרכון מוכיח שלאפשטיין יש את היכולת והידע להשיג לעצמו מסמכי תנועה וזהויות זרות מזויפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x