$
עולם

עוד ניצחון לבינה מלאכותית: רובוט הביס את שחקני הפוקר הטובים בעולם

הרובוט ששמו פלוריבס הביס 6 שחקני צמרת במשחק פוקר "טקסס הולדם" שנערך בטקסס; ההישג נחשב לאבן דרך בתחום התפתחות למידת המכונות - בזכות התמודדות סימולטנית של הרובוט עם יותר מיריב אחד

שירות כלכליסט 14:4614.07.19

רובוט הצליח להביס כמה משחקני הפוקר הטובים בעולם במשחק עם 6 שחקנים, בעוד ניצחון של האינטלגנציה המלאכותית על זו האנושית.

 

 

ההישג כבר נחשב לאבן דרך בהתפתחות תחום למידת המכונות, בזכות היכולת שהפגין הרובוט בהתמודדות הסימולטנית עם יותר מיריב אחד.

 

הבוט, ששמו פלוריבס (Pluribus), ניצח כמה שחקנים מובילים ב"טקסס הולדם" פוקר - שהוא הגרסה הפופולרית ביותר של משחק הפוקר - שעליהם נמנו דארן אליאס, המחזיק בכמות הגבוהה ביותר בעולם של תארי World Poker Tour, ואת כריס "ג'זוס" פרגוסון, שניצח עד היום שישה אירועי World Series of Poker.

פוקר פוקר צילום: shutterstock

 

כל שחקן שיחק 5,000 ידיים של פוקר מול חמישה עותקים של פלריבס, אשר פותח ע"י מדענים מאוניברסיטת קרנגי מלון שבפיטסבורג, פנסילבניה, בשיתוף פעולה עם יחידת האינטלנגנציה המלאכותית של פייסבוק - Facebook AI.

 

בניסוי נוסף שכלל 13 שחקנים מקצועיים, שזכו כל אחד ביותר ממיליון דולר במשחקי פוקר במהלך הקריירה, שיחק פלריבס מול חמישה שחקנים בכל פעם בסך הכל 10,000 ידיים, וניצח גם בו.

 

פרופסור תומס סנדהולם הוא שפיתח את פלריבס בשיתוף עם נועם בראון ממחלקת מדעי המחשב של אוניברסיטת קרנגי מלון. "פלריבס הראה ביצועים על-אנושיים במשחק פוקר רב משתתפים, וזוהי אבן דרך בהתפתחותה של האינטלגנציה המלאכותית ותאוריית המשחקים.

 

"עד היום, אבני דרך מסוג זה הוגבלו למשחקים שכללו שני משתתפים בלבד. היכולת לנצח חמישה שחקנים במשחק כל כך מורכב פותחת אפשרויות שימוש חדשות באינטלגנציה מלאכותית, שתוכל מעתה לפתור מגוון רחב של בעיות במציאות," כך אמר סנדהולם.

 

ב-2015 בוט בשם AlphaGo, שנבנה ע"י החברה הבריטית Deep Mind שבבעלות גוגל, ניצח שחקן Go אנושי בפעם הראשונה בהיסטוריה. אלפא-גו קלט ועיבד אז ידע על המשחק הסיני שהצטבר במשך אלפי שנים, תוך 40 יום בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x