$
תעשייה ופיננסים

עוד מותג דועך: רשת בארניס ניו יורק נערכת לפשיטת רגל

לפי CNBC, קמעונאית מוצרי היוקרה, שהוקמה בשנת 1923, סובלת מקשיי נזילות ניכרים שהתגברו בעקבות עלייה בדמי השכירות של חנות הדגל שלה במנהטן

שירות כלכליסט 23:3413.07.19

רשת מוצרי היוקרה בארניס ניו יורק מתכוננת להגיש בקשה לפשיטת רגל, ייתכן שעוד החודש, כך לפי אתר CNBC.

 

 

 

לפי הדיווח, בארניס סובלת מקשיי נזילות שהתגברו בעקבות עלייה בדמי השכירות של חנות הדגל שלה במנהטן והיא נעזרת במשרד עורכי הדין קירקלנד אנד אליס ובייעוץ פיננסי של חברת M-III Partners. יועציה בודקים שורת אפשרויות כולל פשיטת רגל, אך גם כאלה שימנעו זאת כמו מכירה או השגת מימון נוסף.

 

 

סניף של בארניז בשיקגו סניף של בארניז בשיקגו צילום: בלומברג

 

בארניס, שנוסדה בשנת 1923, היא אחת משורה של קמעונאיות המצויות בקשיים בעקבות מעבר הלקוחות לקנייה ברשת. מניית נורדסטרום, למשל, נסחרת ב-20 דולר מתחת להצעת רכישה שקיבלה לפני כשנתיים ועמדה על 50 דולר למניה. חברת האדסון ביי שוקלת להימחק מהמסחר לאחר שמנייתה איבדה כמעט 50% במשך שנה. מניית מייסיס איבדה 40% בשנה האחרונה. 

 

הרשתות נאלצות להתמודד עם דעיכה במכירות ועלויות הפעלה מאמירות של החנויות שלהן, כאשר לבארניס יש יותר מעשר חנויות - בניו יורק, בקליפורניה, בשיקגו, במסצ'וסטס, בלאס וגאס, בסיאטל ובפנסילבניה.

 

החנות במנהטן נחשבת למכבידה במיוחד. היא נמצאת בבעלות Ashkenazy Acquisition Corp, והשכירות עליה זינקה בינואר מ-16 מיליון דולר ל-30 מיליון דולר. הדבר הביא למחיקת כמעט על הרווחים לפני מס.

 

גם עסקיהן במנהטן של רשתות אחרות נקלעו לקשיים: רשת ראלף לורן סגרה את החנות שלה בשדרה החמישית לפני שנתיים, ולורד אנד טיילור עשו זאת בינואר השנה.

 

בארניס ניו יורק הגדילה את קו האשראי שלה ב-50 מיליון דולר באפריל, אך ההסכם עם המלווים שלה, וולס פארגו ו-TPG Sixth Street Partners, לא מסייע לה להתמודד עם ההפסדים. קרן פרי קפיטל של ריצ'רד פרי השקיעה בבארניס החל משנת 2012, אך היא נסגרה ארבע שנים לאחר מכן. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x