$
עולם

מייסד חברת דייסון רכש את הפנטהאוז היקר ביותר בסינגפור

ג'יימס דייסון רכש את הפנטהאוז בן שלוש הקומות במגדל הגבוה בעיר בכ-54 מיליון דולר, לאחר שבינואר הודיע על כוונתו להעביר את מטה חברת שואבי האבק מבריטניה לסינגפור

שירות כלכליסט 10:0410.07.19

המיליארדר הבריטי ומייסד חברת דייסון, ג'יימס דייסון, רכש את הפנטהאוז היקר ביותר שהוצע למכירה בסינגפור, השוכן בלב המרכז הפיננסי של העיר.

 

 

הנכס משתרע על פני שלוש קומות בין הקומות ה-62 וה-64 של המגדל הגבוה בעיר, וכולל בריכה פרטית, ג'קוזי ומעלית פרטית מהחניון התת קרקעי. לפני ההשקה הרשמית של הפנטהאוז ב-2017, המחיר המבוקש עבורו טיפס ל-100 מיליון דולר סינגפורי, שהפכו אותו לנכס היקר בעיר.

 

הבניין - וואליץ' רזידנטס הבניין - וואליץ' רזידנטס צילום: Wallich Residence

 

 

על פי מסמכים שהגיעו לידי סוכנות הידיעות רויטרס, דייסון ואשתו הפכו לבעלים של הנכס בחודש שעבר. אמנם המסמכים לא כללו את המחיר ששילמו עבור הדירה, אך לפי חלק מהדיווחים הם שילמו 54.2 מיליון דולר (73.8 מיליון דולר סינגפורי). בעבר, לפני ההשקה הרשמית של הפנטהאוז ב-2017, המחיר המבוקש עבורו טיפס ל-100 מיליון דולר סינגפורי, שהפכו אותו לנכס היקר ביותר בעיר.

 

גם המחיר הסופי ששילם דייסון הופך את הפנטהאוז ליקר ביותר בסינגפור, שכן הוא גבוה מעסקאות מתוקשרות נוספות, ביניהן הרכישה בחודש שעבר של דירת גג במרכז העיר עבור 52 מיליון דולר סינגפורי, והפנטהאוז שרכש ב-2017 אדוארדו סברין, ממייסדי פייסבוק עבור 60 מיליון דולר סינגפורי.

 

דייסוו, שנחשב לתומך בולט בברקזיט, הודיע כבר בינואר כי הוא מתכוון להעביר את המטה הראשי של החברה מבריטניה לסינגפור כדי להיות קרוב יותר לשווקים הצומחים בקצב המהיר ביותר. החברה, המייצרת את שואבי האבק המפורסמים לצד מאווררים, מטהרי אוויר ומייבשי שיער, מתכוונת גם להתחיל בייצור מכוניות חשמליות בסינגפור. 

 

 

הנוף הנוף צילום: Wallich Residence

  

"בהתחשב בהחלטה להעביר את המטה לסינגפור וההתמקדות הגוברת של החברה באזור, זה רק הגיוני שג'יימס דייסון רכש כאן נכס", הגיב לדיווח דובר החברה.

 

דייסון (72) נחשב לאחד היזמים המוכרים ביותר בממלכה, זאת הודות לחברה בשווי מיליארדי דולרים שהקים המבוססת על ייצור שואבי אבק אלחוטי.

 

סינגפור נחשבת ליעד המועדף על עשירי האזור, בייחוד הסינים. זאת אחת הסיבות לעליות החדות במחירי שוק הנדל"ן, שזינקו בשנה שעברה ב-9.1%. בעקבות זאת, החילה הממשלה הגבלות על שוק הדיור, כולל דרישה שרוכשים זרים ישלמו מס של מעל 20%. עם זאת, דייסון ככל הנראה נחשב לתושב קבע בסינגפור ולכן לא הצטרך לשלם את המס הגבוה.

 

הסלון הסלון צילום: Wallich Residence

 

 

פינת ישיבה פינת ישיבה צילום: Wallich Residence

 

 

 

בריכה בלילה בריכה בלילה צילום: Wallich Residence

 

 

המרפסת המרפסת צילום: Wallich Residence

 

 

 

נוף מהבריכה גדולה יותר נוף מהבריכה גדולה יותר צילום: Wallich Residence

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x