$
חברה וסביבה

תוך יומיים: רעידת אדמה נוספת בקליפורניה, העזה ב-20 שנה

רעש בעוצמה של 7.1, יומיים אחרי רעש חזק אחר. בניינים ניזוקו, שריפות פרצו, יש נפגעים, משחק NBA הופסק

ynet 11:0706.07.19
רעידת האדמה החזקה ביותר בדרום קליפורניה זה 20 שנה, יומיים אחרי רעש אדמה חזק אחר: בשעה 20:19 שעון מקומי (6:19 שעון ישראל) האדמה במערב ארצות הברית רעדה בעוצמה של 7.1. תוך דקות התברר כי נגרם נזק ויש נפגעים. לא דווח על הרוגים, וככל הנראה אין פצועים קשה מבין הנפגעים.

 

הרעש הורגש גם בלאס וגאס ובמקסיקו. עוצמתו גדולה פי 8 מרעידת האדמה בעוצמה 6.4 שאירעה במהלך יום העצמאות האמריקני שלשום, ולא גרמה לנפגעים. מוקד שתי רעידות האדמה הוא רידג'קרסט שבמדבר מוהאבי. גורמים רשמיים במחוז קרן הסמוך דיווחו על פצועים ושריפות, מפולת אבנים באזור גרמה נזק לכביש. במחוז סן ברנרדינו ניזוקו בניינים וכבישים נחסמו.

 

מאז רעש האדמה ב-4 ביולי אירעו יותר מ-1,700 רעידות משנה. רעידת האדמה החזקה שאירעה היום הובילה גם להפסקת משחק בליגת הקיץ של ה-NBA, שנערך בווגאס. לאורך המשחק בין ניו אורלינס לניו יורק ניקס האוהדים והשחקנים הרגישו את הרעידות, וגם קוביית השעונים שמעל הפרקט נראתה זזה.

 

בשלב מסוים עצרו השופטים את ההתמודדות והאוהדים נדרשו להישאר במקומותיהם. אחרי רבע שעה הוחלט לא לחדש את המשחק. גם הפעילות בדיסנילנד הופסקה לזמן קצר.

נזק לכבישים בעקבות רעש האדמה נזק לכבישים בעקבות רעש האדמה צילום: AFP

 

קליפורניה קליפורניה

 

קרוואן שעלה באש קרוואן שעלה באש

 

נזק מרעש האדמה נזק מרעש האדמה

 

שריפה שריפה צילום: רויטרס

 

 

בלוס אנג'לס, המרוחקת כ-200 ק"מ ממוקד הרעש, הורגשה רעידת האדמה בין היתר באיצטדיון הדודג'רס, במהלך משחקה של קבוצת הבייסבול לוס אנג'לס דודג'רס נגד סן דייגו. "כולם קפצו מעלינו כדי לברוח", אמר דניאל ארל, שצפה במשחק באצטדיון עם אשתו.

 

רגעי חרדה עברו על תושבים ברידג'קרסט ובטרונה, שתי עיירות הסמוכות למוקד הרעש. ראש העיר רידג'קרסט פגי ברידן דיווחה על הנזקים: "יש לנו שריפות, יש לנו דליפות גז, יש לנו פצועים, יש לנו אנשים המנותקים חשמל. אנחנו מתמודדים עם זה בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים".

 

הסיסמולוגית האמריקאית לוסי ג'ונס ציינה כי הרעש החזק הקודם באזור לפני השבוע התרחש ב-16 באוקטובר 1999. עוצמתו אז הייתה 7.1. כמה שנים לפני כן, ב-1994, פגעה באזור רעידת אדמה בעוצמה 6.6, שגרמה למותם של עשרות בני אדם ולנזקים של מיליארדים.

 

עם זאת, הרעש אז פגע באזור מאוכלס מאוד, ושתי רעידות האדמה השבוע התרחשו באזור מרוחק יותר. "ידעתם שיש סיכוי של אחד ל-20 שרעידת אדמה תוביל לרעידת אדמה חזקה יותר? אז זה האחד ל-20", צייצה ג'ונס הבוקר.

 

 

סיסמוגרף. אילוסטרציה סיסמוגרף. אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x