$
בשולי החדשות

הסדר הגירושים הגדול בהיסטוריה יהפוך השבוע לרשמי

מייסד אמזון ג'ף בזוס יעביר לאשתו לשעבר 4% ממניות ענקית המסחר המקוון - בשווי 38 מיליארד דולר - באופן רשמי; לאחר כניסת ההסדר לתוקף תהפוך מקנזי בזוס, סופרת במקצועה, לאישה הרביעית העשירה ביותר בעולם

שירות כלכליסט 11:4401.07.19

הסדר הגירושים הגדול בהיסטוריה יהפוך לרשמי השבוע, לאחר שמייסד אמזון ג'ף בזוס יעביר 4% מענקית המסחר המקוון למי שהייתה אשתו ב-25 השנים האחרונות, מקנזי בזוס; כך מדווח העיתון הגרדיאן.

 

ג'ף ומקנזי בזוס. ההסדר הופך לרשמי ג'ף ומקנזי בזוס. ההסדר הופך לרשמי צילום: רויטרס

 

שופט אמור לחתום השבוע על המסמכים המשפטיים שיאפשרו את ההעברת המניות של אמזון, בשווי 38 מיליארד דולר, על שמה של מקנזי. מדובר בהסדר הגירושים הגדול ביותר בהיסטוריה, ובהפרש ניכר: מחזיקת השיא הקודם הייתה ג'וסלין וילדנסטין שקיבלה 2.5 מיליארד דולר לאחר שהתגרשה מבעלה, סוחר האמנות אלק וילדנסטין, ב-1999.

 

לאחר כניסת ההסדר לתוקף תהפוך מקנזי בזוס (49), סופרת במקצועה, לאישה הרביעית העשירה ביותר בעולם. עם זאת, היא הצהירה לאחרונה כי בכוונתה לתרום לפחות מחצית מהונה לצדקה, זאת מכיוון שלדבריה יש לה "כמות חסרת פרופרציה של כסף לחלוק". היא הצטרפה ליוזמת הנתינה של המיליארדרים וורן באפט וביל גייטס. נכון לשלב זה בזוס, המוגדר כאיש העשיר בעולם, לא הצטרף להתחייבות.

 

מקנזי וג'ף נישאו ב-1993. שנה לאחר מכן הקים ג'ף את אמזון מהחנייה בביתם המשותף בסיאטל. בינואר האחרון הם חשפו את הפרידה שלהם בציוץ בטוויטר. לאחר מכן דווח בצהובון נשיונל אינקוויר כי בזוס כבר פצח ברומן חדש עם מגישת הטלוויזיה לורן סנצ'ז. הצהובון אף פרסם הודעות אינטימיות ששלח בזוס לאהובתו החדשה.

 

גם לאחר מימוש ההסדר ימשיך בזוס להחזיק במעמדו כאיש העשיר בעולם, בזכות הון מוערך של 118 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x