$
תעשייה ופיננסים

בגלל המתיחות עם איראן: חברות תעופה משנות מסלולים

בהן בריטיש איירווייס, קאנטאס, לופטהנזה ואחרות הודיעו כי יעקפו את השטח האווירי שבשליטת איראן מעל מפרץ עומאן ומיצרי הורמוז; מינהל התעופה הפדרלי בארה"ב אסר על חברות תעופה אמריקאיות לטוס מעל מיצרי הורמוז ומפרץ עומאן עד להודעה חדשה

שירות כלכליסט 16:1921.06.19
כמה חברות תעופה ברחבי העולם הסיטו את טיסותיהן ממסלולן כך שיעקפו את השטח האווירי שבשליטת איראן מעל מפרץ עומאן ומיצרי הורמוז, על רקע חששות בטיחותיים עקב המתחים המסלימים במזרח התיכון.

 

שורה של חברות תעופה, בהן בריטיש איירווייס, קאנטאס, לופטהנזה, סינגפור איירליינז, ו-KLM, הודיעו היום בבוקר שיימנעו מלטוס בשטח האוירי האיראני.

 

ברקע להחלטה: הפלת המל"ט האמריקאי על ידי איראן אתמול, והפרסום שלפיו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אישר בתגובה תקיפות אוויריות נגד הרפובליקה האיסלאמית, אך שינה את החלטתו ברגע האחרון בעקבות דיונים אינטנסיביים עם פקידי ביטחון בכירים בבית הלבן.

 

היום אחר הצהרים אישר טראמפ כי ביטל תקיפה באיראן, מכיוון שלדבריו היא היתה תגובה בלתי פרופורציונלית להפלת המל"ט. 

 

בשבועות האחרונים אירעו תקריות נוספות באזור, בהן ההתקפה על מכליות הנפט, שיוחסה על ידי ארה"ב ומדינות המערב לאיראן.

 

מטוס של בריטיש איירווייס מטוס של בריטיש איירווייס צילום: בלומברג

 

במקביל, מינהל התעופה הפדרלי (FAA) בארה"ב אסר על חברות תעופה אמריקאיות לטוס מעל מיצרי הורמוז ומפרץ עומאן עד להודעה חדשה.

 

"הסיכון להפלתו של מטוס אזרחי באזור דרום איראן הוא אמיתי. מומלץ להימנע מלטוס במיצר הורמוז, כיוון שזיהוי שגוי של מטוס אזרחי כמטרה הוא בגדר האפשרי", כך אמר ה-FAA בהודעתו.

 

יונייטד איירליינס הודיעה אתמול שהיא מקפיאה טיסות שלה בין נמל התעופה ניו ארק בניו ג'רזי למומבאי בהודו בעקבות הערכת מצב ביטחותית.

 

דובר של חברת התעופה אמירייטס אמר: "לאור המצב הנוכחי, החברה נוקטת צעדי מנע כולל הסטת כל הטיסות הרחק מאזור הקונפליקט הפוטנציאלי. אנו עוקבים אחר המצב ונמצאים בקשר צמוד עם כל גורמי הממשלה הרלוונטיים ביחס לפעילות הטיסה שלנו, ונעשה עוד התאמות אם יתעורר הצורך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x