שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

גלאסדור: ההערכה של עובדי פייסבוק לצוקרברג צנחה ב-39 מקומות לעומת שנה שעברה

אתר הקריירה פירסם השבוע את דירוג 100 המנכ"לים המובילים של חברות אמריקאיות גדולות, המתבסס על דעות העובדים. לפיו, בין הסיבות לכך שמנכ"ל פייסבוק צנח ב-39 מקומות למקום ה-55 היא ש"מקום העבודה היררכי מדי"; מנכ"ל ענקית הווירטואליזציה VMWare זכה במקום הראשון

שירות כלכליסט 12:0220.06.19
ההערכה לה זוכה מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג בקרב העובדים שלו נמצאת בצניחה חופשית, כך לפי סקר שערך אתר הקריירה גלאסדור (Glassdoor).

 

 

 

האתר פרסם השבוע את דירוג המנכ"לים המובילים של חברות אמריקאיות גדולות, שמתבסס על דעות העובדים. פאט גלסינגר מנכ"ל ענקית הווירטואליזציה VMWare נבחר במקום הראשון.

מרק צוקרברג עם המדים האפורים מרק צוקרברג עם המדים האפורים צילום: youtube

 

לעומת זאת, צוקרברג הסתפק במקום ה-55, ירידה של 39 מקומות לעומת השנה שעברה אז נבחר במקום ה-16. זו הירידה החדה ביותר ברשימה. הסיבות לצניחה הזו כוללות את תרבות העבודה המלחיצה בפייסבוק, תהליך קבלת החלטות מסורבל בשל גודלה של החברה והפגיעה במוראל בשל השערוריות בהן עמדה החברה בשנה וחצי האחרונות.

 

"צוקרברג צנח 39 מקומות, ירידה משמעותית עבורו", מסכמת אמנדה סטנסל מגלאסדור. "הביקורות שעלו בסקר דיברו על מקום עבודה היררכי מדי".

 

פייסבוק ידועה כחברה שמעניקה משנה חשיבות למהירות, בייחוד בכל הקשור לחידושים. אולם הגודל שלה – מעסיקה מעל 37,700 עובדים – מקשה עליה להמשיך ולהתקדם קדימה במהירות, כך לפחות לפי הביקורות שפירסמו העובדים. מעבר לכך, החברה מצאה עצמה מככבת במספר פרשות לא נעימות בתקופה האחרונה. "בשל השערוריות האחרונות, החברה הפכה לזהירה מדי, וכל החלטה הנוגעת לענייני פרטיות מתקדמת באיטיות מחרידה מכיוון שהיא צריכה לעבור דרך עורכי דין ודרגות שונות של אנשים", כתב אחד העובדים.

 

עם זאת, סטנסל מציינת לזכותו של צוקרברג כי הוא נוהג לקיים דיון פתוח עם העובדים בכל שבוע, שבו הם רשאים לשאול אותו כל דבר. כמו כן, אף שצנח בדירוג הוא עדיין השתחל לתוך רשימה 100 המנכ"לים הטובים ביותר. "צוקרברג הפך עצמו נגיש מאד לעובדים, וזה לזכותו", הסבירה.

 

דירוג המנכ"לים התבסס על אלגוריתם שניתח את כל הביקורות שפורסמו באתר בין מאי 2018 ומאי 2019. הדירוג מתייחס לחברות גדולות המעסיקות מעל אלף עובדים, שקיבלו לפחות מאה ביקורות באתר שהתייחסו לביצועים הן של המנכ"ל והן של ההנהלה הבכירה. מנכ"לים נוספים ברשימה כוללים את מנכ"ל טי מובייל ג'ון לג'ר במקום הרביעי, מנכ"ל אדובי שנטאנו נראין במקום החמישי, סטאיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט במקום השישי ומנכ"ל לינקדאין ג'ף וויינר במקום השמיני.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x