$
חברה וסביבה

מאסטרקארד תנפיק לטראנסג'נדרים כרטיסי אשראי תחת השם שבחרו לעצמם

חברת כרטיסי האשראי מודיעה על מדיניות חדשה במסגרתה יוכלו טראנסג'נדרים וג'נדרקווירים להירשם תחת השם הנבחר – גם אם אינו תואם את השם במסמכים החוקיים

שירות כלכליסט 22:4117.06.19

חברת כרטיסי האשראי מאסטרקארד מודיעה היום על אימוץ מדיניות חדשה ותומכת בלקוחות צעירים טראנסג'נדרים וג'נדרקווירים. במסגרת זו משיקה החברה את כרטיס "השם האמיתי" (“True Name”), אשר יאפשר למחזיקים לבחור את השם המועדף שלהם על כרטיסי האשראי או החיוב שבבעלותם – גם אם אינו תואם אם השם החוקי.

 

 

 

מאסטרקרד מציינת בהודעתה, כי היא מפתחת "תהליך רגיש ופרטי שיימנע משאלות פרטיות", בשיתוף פעולה עם המפיצות, על מנת לאפשר ללקוחות לבחור בשם המועדף שיופיע על הכרטיס. החברות המפיצות הן אלה שיידרשו להוציא לפועל את המדיניות החדשה של מאסטרקארד.

 

כרטיסי אשראי של מאסטרקארד כרטיסי אשראי של מאסטרקארד צילום: בלומברג

 

בעקבות פרסום ההודעה, בסקטור מעריכים שבסופו של דבר המתחרות הגדולות (ויזה, אמריקן אקספרס) והבנקים יאלצו לאמץ את הגישה של מאסטרקארד ולאמץ פתרונות משלהן לנושא. "היוזמה החדשה הזו היא חיובית מבחינה רגשית ופסיכולוגית, וההיגיון הפשוט והטוב שיש בה יכול וצריך להוביל גם את החברות האחרות להצטרף אליה", אומר טד רוזמן (Ted Rossman), אנליסט CreditCards.com העוסקת בסקטור כרטיסי האשראי.

 

לפי נתונים שנאספו למחקר בשנת 2015, רק 11% מהטראנסג'נדרים שינו את כל מסמכי הזיהוי שלהם לשם החדש והמועדף - ובכך פתרו מראש את בעיית הזיהוי בכרטיסי האשראי. 44% מקבוצה זו הצליחו לשנות את שמם רק בחלק מהמסמכים החשובים, כמו רישיון נהיגה או תעודת זהות מדינתית.

 

שליש מהאנשים שנותרו עם תעודות בשם שאינו תואם את המגדר שלהם ואת שמם בפועל דיווחו על הטרדות ופגיעות בכל פעם שנאלצו להציג תעודה שכזו. קבוצה זו דיווחה על מקרים רבים שבהם נמנעה מהם קבלת שירות, ועל מקרים של גירוש כפוי מהמקום הרלבנטי.

 

עוד לפני מאסטרקארד, התאגיד הפיננסי הגדול ביותר שהחל לנסות ולמצוא פיתרון לקבוצות המגדריות החלופיות הוא HSBC, הבנק הגדול במערב. בשנת 2017 החל הבנק לאפשר לבעלי חשבונות לבחור בין 10 זהויות מגדריות לצד החלופות המוכרות של Mr, Mrs ו-Ms.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x