$
בשולי החדשות

אלון מאסק הודיע: אני מוחק את חשבון הטוויטר שלי

עשרה חודשים לאחר שהציוץ על הפיכת טסלה לפרטית הוביל להדחתו מתפקיד היו"ר ולדרישת פיקוח נרחב על ציוציו ברשת החברתית, יצאה ההודעה המפתיעה על סגירת החשבון. לפי הדיווחים בארה"ב, זהו אינו סוף פסוק

שירות כלכליסט 17:3117.06.19

סוף לציוציו הפרועים של אלון מאסק? הבעלים של טסלה ושל SpaceX (לצד מיזמים הרפתקניים נוספים), שעשה שימוש נרחב מאד בטוויטר, הודיע היום (ב') על סגירת החשבון.

 

אלון מאסק. סוף לציוצים? אלון מאסק. סוף לציוצים? צילום: גטי אימג'ס

 

עשרה חודשים לאחר שהציוץ המפורסם והטיפשי שלו על הפיכת טסלה לפרטית סיבך אותו עם רשות ניירות ערך, הגיע ציוץ הפרידה "Just deleted my Twitter account" ("כרגע מחקתי את חשבון הטוויטר שלי"). מדובר אמנם בהצהרה חד משמעית, אך אצל מאסק לעולם אי אפשר לדעת אם אכן התכוון לפרידה ממשית - ובמידה שכן, האם כוונתו סופית. כך, הדיווחים על הודעתו המפתיעה של מאסק מתייחסים לדברים בזהירות הנדרשת.

 

בחודש אוגוסט 2018 פרסם מאסק את הציוץ הבעייתי על הפיכת טסלה לפרטית, הצהרה שהביאה לזינוק חד במחיר המניה. תוך ימים ספורים התברר שגם אם רצה בכך, בשעת הציוץ היה ברור שהאפשרות למהלך שכזה לא קיימת בפועל, מה שהוביל במהירות לפתיחת חקירה של רשות ניירות ערך האמריקאית, ה-SEC.

 

 

בתום חקירה הגיע מאסק להסדר עם הרשות, במסגרתו נקבע שישלם קנס בסך 20 מיליון דולר, וסכום דומה תשלם חברת טסלה. העונש החמור יותר כלל כפיית פרישתו של מאסק מתפקיד היו"ר, והמשך הובלתה של טסלה בתפקיד המנכ"ל בלבד.

 

עוד נקבע, שכל ציוץ של מאסק בענייני טסלה יועבר לאישור החברה טרם פרסומו. לפני חודשים אחדים הסתבך שוב מאסק עם הרשות לאחר ציוץ נוסף על הנתונים הצפויים שתפרסם החברה, ושפורסם ללא האישור המקדים הנדרש. תביעה שהוגשה על ידי הרשום באשמת ביזיון ביהמ"ש, הסתיימה בהסדר נוסף המחמיר את הפיקוח של החברה על הציוצים.

 

הסתבכות מפורסמת אחרת של מאסק בטוויטר, שמתבררת היום בבתי המשפט באנגליה, נגעה לאחד המחלצים של הנערים מקבוצת הכדורגל התאילנדית שנכלדו במערה בתקופת המונסונים. המחלץ, שהעביר ביקורת על התוכנית שהציג מאסק לחילוץ הנערים, כונה בציוץ של מאסק "פד" (קיצור של פדופיל). חלפו כמה חודשים והמחלץ האמור הגיש תביעת לשון הרע נגד איש העסקים הפטפטן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x