שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

הופסקו החיפושים אחר נוסעת שנפלה מספינת קרוז; מקרה תשיעי מתחילת השנה

אישה נעדרת מאז סוף השבוע לאחר שנפלה מספינת קרוזים של נורבגייאן בים התיכון; מאז שנת 2000 יותר מ-300 אנשים נפלו מספינות קרוזים. בשנת 2018 לבדה אירעו 26 מקרים של נפילות ונשמעות טענות כי חברות הקרוזים לא עושות די כדי למנוע את האסונות הללו

שירות כלכליסט 17:4212.06.19

חופשה בקרוזים הופכת יותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות, אך רגע קצר של חוסר זהירות עלול להוביל לטרגדיה. כך אירע בסוף השבוע בשיט של חברת ספינת התענוגות הנורבגית Norwegian Cruise Line (הידועה בכינויה נורביגייאן) – חברת הקרוזים השלישית בגודלה בעולם בנתח שוק (קצת מעל 8%) – כאשר אישה קוריאנית בת 63 נפלה מהסיפון במהלך שיט בים התיכון ומאז היא נעדרת. החיפוש אחר האישה הופסק לאחר כיומיים, וההערכות הן שהיא מתה.

 

 

 

ספינת תענוגות של נ נורביגייאן ספינת תענוגות של נ נורביגייאן צילום: Norwegian Cruise Line

 

 

התאחדות חברות שיט התענוגות (The Cruise Line Industry Association) סירבה לבקשת "מארקטווטש" לפרטים על האסון ועל מקרים דומים, אך פרופ' רוס קליין מהפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת ממורייל ניופאונדלנד בקנדה, החוקר את הנושא סיפק את המידע על היקף התופעה. לדבריו, מאז שנת 2000 יותר מ-300 אנשים נפלו מספינות קרוזים. בשנת 2018 לבדה אירעו 26 מקרים של נפילות ומתחילת השנה 9 מקרים - בשלושה מהם הנופלים שרדו וניצלו.

 

 

 

 

פנים של ספינת תענוגות של נורביגייאן פנים של ספינת תענוגות של נורביגייאן צילום: Norwegian Cruise Line

 

 

מבחינה סטטיסטית, כשלוקחים בחשבון את מספר האורחים בספינות, מדובר באירועים נדירים ביותר – לפי נתוני התאחדות חברות השיט, 28.2 מיליון איש שטו בקרוזים במהלך 2018. למרות זאת, במדינות שבהן יש פעילות ניכרת של חברות שיט נשמעת הטענה שהחברות יכולות לעשות הרבה יותר, גם כדי למנוע אסונות שכאלה אך בעיקר בכל הנוגע להתנהלות של חיפושים ופרוצדורות איתור מסודרות במקרה של אירוע.

 

הטכנולוגיות החדשות הפכו לחלק מרכזי בביקורת – הטענה היא שחברות הקרוזים צריכות להשקיע בטכנולוגיות קיימות המתריעות מיידית במצב של נפילה, באופן שמעלה מהותית את הסיכוי להצלת הנוסע.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x