$
בשולי החדשות

לא תאמינו איפה תלוי הציור הכי יקר בעולם

הציור "סלבטור מונדי" של לאונרדו דה וינצ'י, שנמכר לפני שנתיים ב-450 מיליון דולר ומאז נעלמו עקבותיו, נמצא על יאכטה של יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן

שירות כלכליסט 22:5612.06.19
יצירת האמנות היקרה ביותר בעולם, יצירת מופת של לאונרדו דה וינצ'י, שנמכרה ב-2017 במחיר שיא של 450 מיליון דולר ומאז מקום הימצאה לא נודע, התגלתה בשעה טובה, כך על פי האתר Artnet.com.

 

לפי הדיווח, היצירה, "סלבטור מונדי" תלויה ביאכטה היוקרתית סרין (Serene), שבבעלות יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בן סלמאן. הדיווח מתבסס על שני אנשים המעורים בעסקה. מהמרכז לתקשורת בינלאומית בממשלה הסעודית לא התקבלה תגובה לידיעה.

"סלבטור מונדי" של לאונדרדו דה וינצ'י. נמכרה ב-450 מיליון דולר - המחיר הגבוה אי פעם ליצירת אמנות "סלבטור מונדי" של לאונדרדו דה וינצ'י. נמכרה ב-450 מיליון דולר - המחיר הגבוה אי פעם ליצירת אמנות צילום: גטי אימג'ס

 

 

לפי דיווח באותה תקופה בניו יורק טיימס, נסיך סעודי אחר רכש ב-2017 בשמו של מוחמד את הציור בן 500 שנה במכירה פומבית של כריסטי'ס בניו יורק.

 

נכון ל-26 במאי, היאכטה עוגנת בשארם א-שייח' בסיני. אף שספינה היא כנראה לא המקום הבטוח ביותר לאחסן בו יצירת מופת עתיקה, אין זה שכיח שעשירי העולם מקשטים את היאכטות שלהם ביצירות אמנות נחשבות. כך למשל, ג'ו לואיס, הבעלים של קבוצת הכדורגל טוטנהאם תלה את היצירה Triptych 1974 – 1977 של פרנסיס בייקון המוערכת בשווי 70 מיליון דולר בסיפון התחתון של היאכטה שלו.

מוחמד בן סלמאן והיאכטה 'סרין' שעליה נמצאה היצירה מוחמד בן סלמאן והיאכטה 'סרין' שעליה נמצאה היצירה צילום: יוטיוב

 

 

לפי הדיווח, יצירתו של דה וינצ'י תישאר על היאכטה של הנסיך הסעודי, המתפרשת על פני 134 מטרים, עד להקמת מרכז תרבותי באזור על אולה (Al-Ula) בסעודיה. עם זאת, דובר מטעם ועדת הממשלה המפקחת על הפרויקט הודה בדצמבר כי הוא נמצא ב"שלבי גישוש".

 

במקור התכנון היה להציג את היצירה במוזיאון הלובר שנפתח באבו דאבי בספטמבר האחרון. "אנחנו מחכים לארח אנשים מקרוב ומרחוק שיבואו לצפות ביופי הזה", הצהיר ביוני 2018 שר התרבות של אבו דאבי. אולם, שבועות ספורים לפני טקס החשיפה המתוכנן בספטמבר, נדחתה הפתיחה למועד לא ידוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x