שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

אייר ניו זילנד משנה מדיניות: דיילים וטייסים יוכלו להיות בעלי קעקוע

עד עתה, חברת התעופה - הנחשבת לאחת הטובות בעולם - לא קיבלה לשורותיה מועמדים בעלי קעקוע חשוף; המדיניות זכתה לביקורת רבה, שכן שהמשמעות העיקרית שלה היתה אי קבלת מועמדים מאורים

שירות כלכליסט 19:4510.06.19

חברת התעופה אייר ניו זילנד החליטה לבטל את האיסור על הקעקועים - החל מ-1 בספמבר, כל אנשי הצוות של החברה, הנחשבת לאחת הטובות בעולם, יוכלו לשאת בגאווה קעקוע, כל עוד אינו "פוגעני".

 

שינוי המדיניות שהובילה לאי קבלה לעבודה של מועמדים עם קעקוע חשוף (קעקוע נסתר לא היווה בעיה), הוסבר על ידי החברה ברצון להתיר לדיילים "לתת ביטוי למגוון התרבותי ולאינדיבידואליות שלהם".

 

המדיניות שבה נהגה עד כה אייר ניו זילנד זכתה לביקורת חריפה במדינה, בעיקר בשל העובדה שהמשמעות העיקרית שלה היתה אי קבלת מועמדים מאורים לתפקיד דיילים ודיילות. זאת לנוכח העובדה שבקרב התרבות המאורית, יש לקעקוע החשוף, ה-moko, חשיבות תרבותית ניכרת – הביטוי הרדיקלי ביותר שלה הוא המוקו של הפנים. אצל הגברים מדובר בקעקוע המכסה את כל פני האדם ואצל הנשים את הלחי.

 

אייר ניו זילנד אייר ניו זילנד

 

המבקרים של האיסור טענו בין היתר שהאיסור של אייר ניו זילנד על הקעקועים הוא צביעות, שכן אותה חברה עושה שימוש בתרבות המאורית בפרסומות שלה, ובכלל זה שימוש בביטויים מאורים ובסמלים של תרבות זו.

 

בעקבות הביקורת החליטה כאמור החברה על ביטול האיסור. לפי מחקר שערכה טרם קבלת ההחלטה, לפחות אחד מכל חמישה ניו זילנדים נושא לפחות קעקוע אחד, ובקבוצת הגילאים של פחות מ-30, שעור נושאי הקעקוע (אחד או יותר) עומד על מעל 35%.

 

מנכ"ל אייר ניו זילנד, כריסטופר לוקסון, אמר בעקבות פרסום ההחלטה: "אנו רוצים לשחרר את כל הצוות שלנו, כולל נושאי המדים, אשר יוכלו, בפעם הראשונה, לשאת קעקועים שאינם פוגעניים בעת שהם לושבים את המדים שלהם".

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x