$
תעשייה ופיננסים

ארגון חברות התעופה העולמי חתך ב־20% את תחזית הרווח ל-2019

העלייה במחיר הדלק ומלחמת המכסים של נשיא ארה"ב תביא לירידה בשינוע הסחורות ולהאטה בקצב צמיחת הנוסעים. ארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט"א) המתכנס בסיאול: "מדובר בסיכון משמעותי"

שירות כלכליסט 18:4803.06.19

תעשיית התעופה הבינלאומית צפויה לרשום ב־2019 את הרווחים הנמוכים ביותר שלה זה חמש שנים, זאת על רקע העלייה במחירי הדלק והמשבר בין סין לארה"ב המחליש את פעילות הסחר העולמית. על כך מדווח ה"גרדיאן" הבריטי.

 

 

 

ארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט"א), אשר 290 חבריו אחראים על 82% מתנועת המטוסים המסחריים, חתך את תחזיות הרווח שלו ל-2019 ביותר מ־20%, ל־28 מיליארד דולר. זאת, לעומת תחזית של 35.5 מיליארד דולר שמסר בדצמבר.

 

(אילוסטרציה) (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

 

בכירי התעשייה, המתכנסים השבוע בסיאול, מתמודדים עם תחזיות עגומות מאוד ביחס לאלה שעליהן דווח בפגישתם בשנה שעברה בסידני. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הסלים את משבר הסחר עם סין, ובמקביל, נמשכים בעולם הקרקועים של מטוסי הבואינג 737 מקס, מהלך שהחל בחודש מרץ והכביד עוד על התעשייה. על פי מנכ"ל יאט"א אלכסנדר דה ז'וניאק, המטוס לא צפוי לשוב לפעילות לפני אוגוסט.

 

למרות התחרות והעלויות הגואות — מחירי הנפט צפויים השנה להיות גבוהים ב־27.5% לעומת 2017 — התעשייה עתידה לרשום את השנה העשירית ברצף של רווחים מאז המשבר הפיננסי העולמי.

 

צפון אמריקה תהיה האזור הרווחי ביותר, עם רווח נקי של 15 מיליארד דולר. בה בעת, הרווחים צפויים ליפול באירופה כמו גם באזור אסיה־פסיפיק, החשוף להשפעות מלחמת הסחר.

 

על פי יאט"א, מלחמת הסחר המתמשכת בין ארה"ב לסין, שכעת נוספה לה חזית מול מקסיקו, מהווה סיכון משמעותי עבור התעשייה. האירגון צופה כי המכסים של טראמפ יפגעו בצמיחה בביקושים לתעבורת מטענים, כמו גם בתנועת הנוסעים. מספר הנוסעים צפוי לעלות השנה ב־5% לעומת 2018, ל־4.6 מיליארד, זאת לעומת קצב של 7.4% שנרשם בשנה שעברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x