$
חברה וסביבה

נסגרה המכירה הפומבית לארוחה עם באפט - הזוכה ישלם סכום שיא של 4.5 מיליון דולר

הכסף ייתרם לארגון הצדקה גלייד שמסייע לחסרי בית בסן פרנסיסקו. ההצעה עקפה את השיא הקודם ששולם על הארוחה - בשנים 2012 ו-2016 - ועמד על 3.46 מיליון דולר

שירות כלכליסט 12:0301.06.19
המכירה הפומבית השנתית שעורך המיליארדר וורן באפט על ההזדמנות לקיים פגישה אישית איתו שברה השנה שיאים. המכירה, שנסגרה אתמול בלילה, הסתיימה עם הצעה זוכה בגובה 4.5 מיליון דולר שהגיש מועמד אנונימי.

 

הכסף ייתרם לארגון הצדקה גלייד שמסייע לחסרי הבית בסן פרנסיסקו. ההצעה הזוכה עקפה את השיא הקודם שעמד על 3.46 מיליון דולר והיווה את ההצעות הזוכות ב-2012 וב-2016. בזכות ההצעה הנוכחית פירוש הדבר, שב-20 השנה מאז החל באפט לערוך את המכירה השנתית הוא גייס כבר לגלייד מעל 33 מיליון דולר.

 

במסגרת המסורת השנתית, הזוכה המאושר ועוד 7 מחבריו יאכלו עם באפט, שהונו נאמד ב-81.6 מיליארד דולר, ארוחת צהריים במסעדת הסטייקים סמית' אנד וולנסקי בניו יורק. המכירה מתקיימת בכל שנה דרך אתר eBay וההצעות מתחילות ב-25 אלף דולר. השנה, כבר בתוך 12 שעות הוגשה הצעה של 3.5 מיליון דולר, שבעצמה שברה את השיא.

וורן באפט. הארוחה השנתית עימו אספה במשך 20 שנותיה 33 מיליון דולר וורן באפט. הארוחה השנתית עימו אספה במשך 20 שנותיה 33 מיליון דולר צילום: רויטרס

 

 

"אנחנו נדהמים ואסירי תודה", מסרה בתגובה קרן הנרהאן, נשיאת ומנכ"לית גלייד, שהיה ארגון הצדקה המועדף על אשתו המנוחה של באפט, סוזי. ההכנסות מהמכירה השנתית יעזרו לארגון להרחיב את שירותיו גם מחוץ לסן פרנסיסקו לאזור המפרץ כולו, שסובל מעלייה בשיעורי העוני וחסרי הבית. לדבריה, באפט הודה בפניה כי המכירה רק הועילה לו, שכן סייעה לו להכיר אנשים מעניינים מרחבי העולם.

 

זוכים קודמים במכירה כוללים את דיוויד איינהורן מגרינלייט קפיטל, ששילם 250,100 דולר עבור התענוג ב-2003, וכן המשקיע טד ווסלר, שלאחר מכן מונה לסגנו של באפט בחברת ההשקעות ברקשייר האת'וויי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x