$
חברה וסביבה

בעקבות כישלון הפסגה עם טראמפ: נשיא צפון קוריאה הוציא להורג את שליחו לשיחות

כלי תקשורת בדרום קוריאה מדווחים כי בהוראתו של קים ג'ונג און הוציאה צפון קוריאה להורג את שליח הגרעין שלו לשיחות עם ארה"ב יחד עם ארבעה פקידים נוספים ממשרד החוץ. האשמה: "ריגול עבור ארה"ב עקב דיווח שלוקה בחסר על המו"מ"

שירות כלכליסט 12:1731.05.19

צפון קוריאה הוציאה להורג את שליח הגרעין שלה לארה"ב כחלק מטיהור הפקידים שהובילו את את המשא ומתן לקראת הפסגה הכושלת בין מנהיג צפון קריאה קים ג'ונג און ונשיא ארה"ב טראמפ שהתקיימה בסוף חודש פברואר האחרון בויאטנם - כך מדווח היום עיתון דרום קוריאני.

 

 

 

השליח לשיחות, קים היוק צ'ול, הוצא להורג בשדה התעופה מירים שבפיונגיאנג בחודש מרץ, ביחד עם ארבעה פקידים ממשרד החוץ - זאת לאחר שהואשמו בריגול עבור ארה"ב, כך מדווח "הצ'וסון אילבו", שציטט מקור צפון קוריאני אנונימי. "הוא הואשם בריגול עבור ארה"ב עקב כך שדיווח באופן לוקה בחסר על המשא ומתן, בלי שתפס נכונה את הכוונות האמריקאיות," כך צוטט המקור.

 

הפסגה בין הנשיא טראמפ נשיא צפון קוריאה קים ג'ונג און בויאטנם בפברואר האחרון הפסגה בין הנשיא טראמפ נשיא צפון קוריאה קים ג'ונג און בויאטנם בפברואר האחרון צילום: רויטרס

 

 

שני המנהיגים לא הצליחו להגיע להסכם בפסגה השנייה ביניהם שנערכה בהאנוי, עקב קריאתה של ארה"ב לפירוז גרעיני מוחלט של חצי האי הקוריאני, וקריאותיה של צפון קוריאה להקלה בסנקציות המוטלות עליה.

 

קים יונג צ'ול, יד ימינו של קים ג'ונג און ומקבילו של מזכיר המדינה האמריקאי מייק פומפאו עד לפסגה בהאנוי, נשלח למחנה עבודה וחינוך-מחדש ליד הגבול הסיני, כך דיווח העיתון. פקידי מפתח שעבדו עם קים יונג צ'ול נעלמו גם הם מעין הציבור מאז הפסגה, בעוד פוליטיקאים אחרים תפסו לכאורה את מקומם.

 

מחוקק דרום קוריאני אמר לרויטרס באפריל שקים יונג צ'ול, מרגל לשעבר בעל עמדות ניציות, הודח מעמדת המפתח בה החזיק במפלגה.

 

הונג מין, עמית בכיר במכון הקוריאני לאיחוד לאומי שבסיאול, אמר שלא יהיה מופתע אם קים היוק צ'ול אכן הוצא להורג, כיוון שהוא היה דמות מפתח בכל הקשור לדיווחים שהועברו לקים ג'ונג און. "משימתו הייתה להעביר את ההשקפות האמריקניות במדויק לקים, אבל אני לא בטוח אם הוא היה מסוגל להבין באמת את כוונותיהם או את אסטרטגיית המו"מ שלהם", דברי הונג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x