תעשייה ופיננסים

דיווח: הארווי ויינשטיין הגיע לפשרה עם תובעיו ב-44 מיליון דולר

לפי ה"וול סטריט ג'ורנל", התובעים של המפיק ההוליוודי המואשם בהתנהלות מינית לא הולמת, ועורכי דינם, יקבלו 30 מיליון דולר; 14 מיליון דולר הנותרים ישמשו לכיסוי ההוצאות המשפטיות של שותפיו של ויינשטיין; הכסף לתשלום הפיצויים יגיע מפוליסות ביטוח

שירות כלכליסט 11:3724.05.19
המפיק ההוליוודי המושמץ הארווי ויינשטיין שמואשם בהתנהלות מינית לא הולמת, חברי הדירקטוריון באולפן הסרטים שלו לשעבר ומשרד התובע הכללי של ניו יורק הגיעו להסדר טנטטיבי לפיו ישלמו 44 מיליון דולר לפיצוי הקרבנות, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל" המתבסס על אנשים המעורים בנושא.

 

עורכי דין המעורבים בדיונים אמרו לבית המשפט לפשיטות רגל ביום חמישי כי הגיעו להסדר, אך לא פירטו את התנאים הפיננסיים הנלווים. "לראשונה יש בידינו הסדר כלכלי עקרוני, שזכה לתמיכת התובעים, משרד התובע הכללי של ניו יורק, הנאשמים וכל המבטחים", מסר אדם האריס, עורך הדין שמייצג את אחיו ושותפו לשעבר של ויינשטיין, בוב ויינשטיין, בבית המשפט לפשיטות רגל בדלאוור.

 

לדבריו, ההסדר שעדיין לא אושר רשמית, יספק פיצוי הולם לקרבנות של ויינשטיין וכן לנושים שעבדו עם החברה שלו לפני שהגישה בשנה שעברה בקשה להגנה מפני שפיטת רגל.

 

הפיצויים בגובה 44 מיליון דולר כוללים 30 מיליון דולר המיועדים לתובעים, קטגוריה רחבה שכוללת את הקרבנות, העובדים לשעבר בחברה של ויינשטיין והנושים של אולפן הסרטים - הסכום הזה אמור לכסות את השכר של עורכי הדין של התובעים. 14 מיליון דולר הנותרים ישמשו לכיסוי ההוצאות המשפטיות של שותפיו של ויינשטיין, כולל חברי דירקטוריון שצוינו גם כנאשמים בתביעות.

 

הכסף לתשלום הפיצויים יגיע מפוליסות ביטוח, כך לפי המקורבים. ההסדר הנוכחי לא אמור להשפיע על כתב האישום הפלילי שהוגש נגד ויינשטיין במנהטן. הוא מואשם באונס ופשעים מיניים נוספים. ויינשטיין טוען לחפותו ומכחיש שקיים יחסי מין שלא בהסכמה . המשפט אמור להיפתח בספטמבר.

 

התביעה האזרחית הוגשה על ידי נשים בארה"ב, בריטניה וקנדה, וכלולים בה 15 נאשמים, בהם ויינשטיין וחברי הדירקטוריון שלו. לטענת הנשים, חברי הדירקטוריון סייעו לוויינשטיין לבצע את פשעיו המיניים, שהתפרשו על פני מעל 25 שנה. 

 

 

הארווי ויינשטיין הארווי ויינשטיין צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x