$
עולם

תחליפי הבשר מתפשטים בשרשרת המזון המהיר

אחרי ההמבורגר, היצרנית אימפוסיבל פודס השיקה בארה"ב נקניק צמחי על פיצה; מדובר בנקניק שהוא כשר, חלאל וגם צמחוני

שירות כלכליסט 10:5922.05.19

בפעם הראשונה מאז השיקה אימפוסיבל פודס את ההמבורגר הצמחי שלה ב־2016, הציגה אתמול יצרנית תחליפי הבשר מוצר חדש: נקניק צמחי.

 

 

הנקניק ישתתף בפיילוט שהושק ברשת הפיצריות ליטל סיזרס, שבסיסה בדטרויט. הפיצה החדשנית, אימפוסיבל סופרים פיצה, שתשווק במחיר של 12 דולר ליחידה, תהיה זמינה בשלב ראשון בשלושה סניפים של הרשת, בוושינגטון, פלורידה וניו מקסיקו. המגזין "פורבס" ציין כי מדובר בנקניק שהוא כשר, חלאל וגם צמחוני.

 

הפיצה החדשנית, אימפוסיבל סופרים פיצה הפיצה החדשנית, אימפוסיבל סופרים פיצה צילום: AP

 

אד גלייש, סמנכ"ל החדשנות של ליטל סיזרס, הסביר בשיחה עם עיתון מקומי בדטרויט, כי הפיתוח של הפיצה החדשה מבוסס על טרנדים ועל בקשות של לקוחות. "הבחנו בפס הייצור שלנו במספר גדל והולך של הזמנות לפיצה ללא בשר", ציין. "אנחנו מחפשים מוצרים שהם לא בהכרח נישתיים, אבל בעלי פוטנציאל להתחבב על מגוון גדול של לקוחות ולהימכר בהיקפים גדולים מספיק".

 

הפיילוט לפיצה החדשה, שתכלול את רוטב הבית של ליטל סיזרס, בצלים מקורמלים, פטריות ונקניק צמחי, צפוי להימשך חודש לפחות. אחרי שלב המבחן, אמר גלייש, הרשת תנתח את תגובות הלקוחות ותחליט כיצד להתקדם משם. הנקניק הצמחי פותח על ידי אימפוסיבל פודס ולאחר מכן הותאם לדרישות המיוחדות של ליטל סיזרס, שביקשה תיבול פיקנטי ומתקתק.

 

רשתות מזון מהיר בארה"ב מאמצות את טרנד תחליפי הבשר בקצב מסחרר. עמן נמנות, בין השאר, ברגר קינג, ווייט קאסל וקארל'ס ג'וניור. באירופה, רשת מקדונלד'ס משווקת המבורגר צמחי, ובאחרונה הודיעה רשת המזון המהיר טים הורטונ'ז כי תערוך פיילוט לשלושה כריכי ארוחת בוקר עם נקניק צמחי מתוצרת ביונד מיט, המתחרה של אימפוסיבל פודס. ביונד מיט הונפקה בתחילת החודש ומנייתה טיפסה מאז בכ־30%, לכ־88 דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x