$
עולם

טראמפ ממשיך לאיים על סין: "מלחמת הסחר תהיה גרועה בהרבה בקדנציה השנייה שלי"

לאחר שהעלה את המכסים על סחורות סיניות מ-10% ל-25%, קרא נשיא ארה"ב לסין לפעול מיידית בנושא הסחר; לפי הדיווחים - צוות המו"מ הסיני התנער מהתחייבותו בנושאי מפתח, כמו שינוי החוקים המקומיים כחלק מחששות האמריקאים מגניבת קניין רוחני והעברת טכנולוגיה

שירות כלכליסט 09:2112.05.19

הנשיא טראמפ קרא אתמול לסין לפעול מיידית בנושא הסחר או להסתכן בעסקה הגרועה ביותר האפשרית אם המשא ומתן יימשך לתוך כהונתו השנייה, אם ייבחר בבחירות 2020.

 

 

טראמפ טען שסין "הוכתה קשות ביותר" בשיחות הסחר האחרונות, עד כדי כך שבייג'ין רצתה להמתין עד לאחר בחירות 2020, בתקווה שייבחר נשיא דמוקרטי שיציע לה עסקה טובה יותר. אך טראמפ אמר שהוא ינצח בבחירות הקרובות והזהיר שוב שמלחמת סחר תהיה "גרועה בהרבה" עבור סין אם השיחות להפסקתה יתקיימו במהלך כהונתו השנייה.

מימין: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג מימין: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג צילום: איי אף פי

 

צוותי המשא ומתן האמריקאים והסינים ערכו שיחות בנושא הסחר ביום שישי בוושינגטון, לאחר שטראמפ יותר מהכפיל את המכסים על סחורות סיניות בהיקף 200 מיליארד דולר, מ-10% ל-25%. הממשל פועל גם להטלת מכסים של 25% על סחורות נוספות בשווי 300 מיליארד דולר.

 

 

 

 

טראמפ אמר בסוף השבוע שהשיחות הן קונסטרוקטיביות ויימשכו בעוד המכסים נותרים על כנם, למרות שהם עשויים להיות מבוטלים בהינתן התקדמות בשיחות. שר האוצר האמריקני סטיבן מנוצ'ין אמר ל-CNBC שלא מתוכננות כרגע שיחות נוספות בין הצדדים. התקשורת הסינית הרשמית דיווחה שסבב השיחות הבא צפוי להתרחש בבייג'ין.

 

טראמפ הודיע על המכסים במפתיע ביום ראשון שעבר, וניפץ את התקוות שעסקת הסחר קרובה. פעולתו גרמה לטלטלה בשווקים האמריקאים, שנמשכה רוב השבוע שעבר. הנשיא ציין את ההתקדמות האיטית בשיחות כסיבה להחלטתו להטיל את המכסים.

 

על פי הדיווחים, צוות המו"מ הסיני נסוג בכמה נושאי מפתח של עסקת הסחר בהם הושגה כביכול התקדמות, והתנער מהתחייבותו לשנות את החוקים המקומיים כחלק מהרגעת החששות האמריקנים מגניבת קניין רוחני והעברת טכנולוגיה כפויה, בין היתר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x