$
תעשייה ופיננסים

האיש העשיר באסיה קנה את רשת הצעצועים הוותיקה בעולם ב-88 מיליון דולר

חברת רילאיינס ברנדס שבבעלות מוקש אמבאני ההודי רכשה את המליס שנוסדה ב-1760, מקונגולומרט האופנה הסיני ס.באנר אינטרנשיונל. חנות הדגל של החברה בלונדון מתפרסת על פני 7 קומות ומושכת 5 מיליון מבקרים בשנה

שירות כלכליסט 13:0810.05.19

מוקש אמבאני, האדם העשיר ביותר באסיה, רכש את רשת חנויות הצעצועים המפורסמת המליס, עבור 88 מיליון דולר. חברת רילאיינס ברנדס שבבעלות אמבאני הודיעה כי רכשה את הרשת בת ה-259 שנים מקונגלומרט האופנה הסיני סי. באנר אינטרנשיונל הולדינגס (C.Banner International Holdings). חנות המליס בלונדון נחשבת לחנות הצעצועים הוותיקה בעולם. להמליס, שנוסדה בשנת 1760, יש 167 חנויות ב-18 מדינות ברחבי העולם.

 

אמבאני, שהונו נאמד לפי מגזין פורבס ב-50 מיליארד דולר, ביסס במקור את האימפריה שלו בתעשיות זיקוק הנפט ופטרו-כימיקלים, אך כיום רילאיינס עוסקת במגוון רב של תחומים החל מטלקום ועד לרשתות כבלים וחברות טכנולוגיה. בשנים האחרונות התמקד אמבאני בהרחבת מותגי הקמעונאות שבבעלותו, ביניהם ברברי, קאנלי, פול סמית, ארמאני וג'ימי צ'ו. לדבריו, הוא מקווה שחטיבת הקמעונאות והצרכנות באימפריה שלו תגיע להכנסות זהות לאלה של חטיבת האנרגיה עד סוף 2028.

חנות המליס בלונדון חנות המליס בלונדון צילום: גטי אימג'ס

 

 

במקביל, הוא נמצא בתחרות קשה עם וולמארט ואמזון על השליטה בשוק הקמעונאות ההודי. הרכישה של מותג המליס האהוב אמורה לספק לו תחמושת נוספת בקרב הזה. חברת בת של רילאיינס כבר מפעילה רשת של 88 חנויות בזיכיון של המליס בהודו ב-29 ערים.

 

מוקש אמבאני. הונו נאמד ב-50 מיליארד דולר מוקש אמבאני. הונו נאמד ב-50 מיליארד דולר צילום: AFP

 

 

חנות הדגל של המליס בלונדון המתפרסת על פני 7 קומות נחשבת כמקור משיכה לתיירים, ומגיעים אליה 5 מיליון מבקרים בשנה. בנוסף, מאז אמצע העשור הקודם החברה מתרחבת גם בשווקים בינלאומיים. אולם, אף שמדובר במותג מוכר, הרשת נקלעה לקשיים, ונאלצה לסגור סניפים בבריטניה, אירלנד וסקנדינביה. תג המחיר של 88 מיליון דולר ששילם אמבאני מייצג כמחצית מהסכום ששילמה עבורו סי.באנר כשרכשה אותו ב-2015 מלודנדו הצרפתית.

 

אמבאני מתגורר עם משפחתו בבית היקר ביותר שנבנה אי פעם בהודו - אנטילה טאוור הכולל 27 קומות במומבאי. בשנה שעברה משכה המשפחה את תשומת הלב העולמית כשבחגיגות חתונת בתו אישה, שנמשכו מספר ימים, הופיעה גם ביונסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x