$
תעשייה ופיננסים

המיליארד היפני שיהיה תייר החלל הראשון של SpaceX טוען: "נגמר לי הכסף"

יוסאקו מאזאווה, מנכ"ל רשת האופנה המקוונת Zozo, ידוע כבזבזן גדול. בשנה האחרונה הפסיד 700 מיליון דולר מהונו, וירד ברשימת עשירי יפן של פורבס - מהמקום ה-18 ל-22. שווי הונו נאמד כעת רק ב-1.9 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 17:4306.05.19

יוסאקו מאזאווה (Yusaku Maezawa), אחד מהאנשים העשירים ביפן ותייר החלל המיועד הראשון של SpaceX, הכריז בסוף השבוע בטוויטר כי בכוונתו למכור כמה מיצירות האמנות היקרות שבבעלותו. כשנשאל אם הוא עושה זאת משום שהתרושש, ענה: "כן, אף פעם אין לי כסף, כי אני תמיד מבזבז אותו".

 

 

 

מדובר ככל הנראה באמירה מבודחת, שכן הוא טרח להדביק לה גם אימוג'י צוחק. אך למען האמת, מצב חשבון הבנק שלו כבר ראה ימים טובים יותר.

 

בשנה האחרונה, מאזאווה, המנכ"ל של רשת האופנה המקוונת זוזו (Zozo) הפסיד 700 מיליון דולר מהונו, דבר שגרם להידרדרותו ברשימת עשירי יפן של מגזין פורבס - מהמקום ה-18 ל-22. שווי הונו נאמד כעת ב-1.9 מיליארד דולר.

 

 

יוסאקו מאזאווה. "אף פעם אין לי כסף, כי אני תמיד מבזבז אותו" יוסאקו מאזאווה. "אף פעם אין לי כסף, כי אני תמיד מבזבז אותו" צילום: רויטרס

 

מאזאווה הוא אספן אמנות ידוע. ב-2017 עלה לכותרות לאחר שהוציא 98 מיליון דולר במשך יומיים במכירות פומביות של אמנות של סות'ביס וכריסטי'ס. בנוסף לכך, הוא שילם מחיר שיא של 110.5 מיליון דולר עבור יצירה של ז'אן-מישל בסקיה (Jean-Michel Basquiat). היצירות שהוא מתכוון למכור שוות מיליונים, וכוללת גם ציור של אנדי וורהול. הוא יציע אותן למכירה פומבית בסות'ביס בניו יורק ב-16 במאי.

 

מאזאווה משך את תשומת הלב העולמית בשנה שעברה כאמור, כשאלון מאסק חשף כי הוא עומד להיות הנוסע הפרטי הראשון בשיגור של SpaceX מסביב לירח. הטיסה מתוכננת לצאת לדרך ב-2023, ולאור המצב יש לקוות שרכש כרטיס שניתן לבטל.

 

בינואר השנה הוא עלה שוב לכותרות לאחר שפרסם את הציוץ ששותף הכי הרבה פעמים אי פעם בטוויטר. באותו ציוץ הוא הבטיח לחלק 100 מיליון ין (925 אלף דולר) בין 100 מהמשתפים של הציוץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x