$
בשולי החדשות

למכירה: התלבושת המקורית של דארת' ויידר

התלבושת של הנבל מ"מלחמת הכוכבים" כוללת לא פחות מ-17 חלקים. מי המוכר - ומהו המחיר הצפוי?

שירות כלכליסט 23:1809.05.19

תלבושת מקורית של דארת' ויידר (Darth Vader) מהסרט מלחמת הכוכבים: האימפריה מכה שנית, תועמד למכירה ב-14 במאי וצפויה להשיג בין מיליון ל-2 מיליון דולר. כך הודיע בית המכירות הפומביות Bonhams.

 

התלבושת היא בת 17 חלקים וכוללת, בין השאר, קסדה, מסכה, מגפיים ושתי גלימות. המוכר הוא ברייס "קרמיט" אלר (Bryce "Kermit" Eller), מהנדס מחשבים, שקולו העמוק עזר לו להפוך את הופעותיו הפומביות כוויידר למקצוע של ממש. כך, אלר השתתף בהקרנות בכורה וכן בטקס האוסקר.

 

דארת' ויידר דארת' ויידר צילום: Bonhams

 

התלבושת שתועמד למכירה היא אחת מתוך תלבושות בודדות שנוצרו ב-1979 ע"י מעצב התלבושות של מלחמת הכוכבים, ג'ון מול. חלקי החליפה עשויים מעור, צמר, משי, פיברגלס וחומרים נוספים.

 

"ממש חם בפנים. יש לחליפה כמה שכבות, לוקח 25 דקות ללבוש אותה, וצריך סיוע בלבישה", אמר אלר. הוא סיפר גם שהתעלף פעם לאחר שלבש את החליפה במשך שעות והתייבש, אז הוזעקו פראמדיקים לעזרתו, שכמעט חתכו את החליפה כדי לחלץ אותו מתוכה. "אמרתי להם – אל תעשו זאת!, אני אתאושש, החליפה לא".

 

אביזרים ותלבושות מסרטי מלחמת הכוכבים הניבו עד היום מחירים יפים במכירות פומביות. ב-2017 נמכר עותק של הרובוט R2-D2 שהופיע בסרט מלחמת הכוכבים הראשון ב-1977, תמורת 2.76 מיליון דולר. חרב אור ששימשה את כוכב הסרט לוק סקייווקר נמכרה תמורת 450 אלף דולר. 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x