$
עולם

משפחה סינית שילמה 6.5 מיליון דולר כדי להכניס את הבת לסטנפורד

הכל בשביל הסטטוס: יועץ של מכללת ניופורט ביץ' הודה ששיחד מאמני ספורט בסטנפורד כדי להכניס אליה סטודנטים; על מנת להבטיח שהצעירה הסינית תתקבל למוסד היוקרתי - הוא נעזר בתוכנית השיט של האוניברסיטה, אף שמעולם לא התחרתה בענף

שירות כלכליסט 22:2002.05.19

משפחתה של סטודנטית סינית שילמה 6.5 מיליון דולר להבטיח את קבלתה לאוניברסיטת סטנדפורד היוקרתית. כך לפי דיווח ב"לוס אנג'לס טיימס". הסכום שולם לאדם אותו פגשו הסינים באמצעות יועץ כלכלי של בנק ההשקעות האמריקני מורגן סטנלי.

 

 

 

יושי זאו, שמכונה גם מולי, התקבלה לסטנפורד באביב 2017. משפחתה, שחיה בבייג'ין, שילמה ליועץ של מכללת ניופורט ביץ', וויליאם "ריק" סינגר, את הסכום השבע-ספרתי - ובתמורה הוא פעל כדי שתתקבל לאוניברסיטה היוקרתית.

אוניברסיטת סטנפורד קליפורניה אוניברסיטת סטנפורד קליפורניה צילום: Stanford University

 

אף אחד מבני משפחת הסטודנטית לא הואשם עד כה בפרשה ולא ברור כמה ידעו ההורים או בתם על הצעדים שנקט סינגר כדי להבטיח את מקומה באוניברסיטה.

 

סינגר הודה שביצע שורה של עבירות, התערב בתוצאות מבחני הכניסה ושיחד מאמני ספורט כדי שהללו ישמרו מקומות באוניברסיטאות לסטודנטים ספורטאים.

 

על מנת להבטיח שזאו תתקבל לסטנפורד, סינגר נעזר בתוכנית השיט של האוניברסיטה, וקידם את מועמדותה כשייטת תחרותית אף שככל הנראה מעולם לא התחרתה בענף הספורט הזה. מאמן השיט הקודם של סטנפורד, ג'ון ונדמור, הודה כי עבד יחד עם עם סינגר.

 

 

33 הורים הואשמו עד כה בהונאה הנוגעת להליך הקבלה לאוניברסיטה, אך אף אחד מהם לא שילם סכום שמתקרב לזה ששילמה משפחתה של זאו.

 

הסכומים שגבה סינגר עבור "שיפוץ" מבחני הקבלה לאוניברסיטה נעו בין  15 אלף דולר ל-50 אלף דולר, בעוד מאלה שהוא סידר להם כניסה "בדלת צדדית", באמצעות מתן שוחד תמורת שריון מקומות שנשמרו לספורטאים, הוא גבה כ-250 אלף דולר, כך על פי מסמכים שהוגשו לבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x