$
בשולי החדשות

הפוסט הראשון של ה-CIA באינסטגרם - סוג של כתב חידה

לראשונה פרסמה סוכנות הביון האמריקאית פוסט ברשת החברתית המצולמת. הפוסט כולל אביזרים מסוגים שונים שכאילו מופיעים באקראי בעמדת העבודה של אנליסט בארגון - אלא שיש לרוב האביזרים משמעות נסתרת

שירות כלכליסט 17:2326.04.19

סוכנות הביון האמריקאית, ה-CIA, פרסמה לראשונה פוסט באינטסגרם, וכמו כל סוכנות ביון שמכבדת את עצמה לא יכולה היתה להסתפק בפרסום צילום רגיל, אלא פרסמה סוג של כתב חידה, המתאר את האופי החשאי של הארגון.

 

 

 

בצילום מופיעים אביזרים שונים, שכביכול מפוזרים באופן אקראי במה שנראה כעמדת עבודה רגילה של הארגון. בין החפצים המופיעים בתמונה: שעון, תג עובד, ומפות של רוסיה וסין - שנראים כשייכים לסביבת העבודה השגרתית של אנליסט בסוכנות הביון.

 

 

 

אלא שבכיתוב התמונה רומז הארגון כי הפריטים אינם סתם מפוזרים באקראי, אלא כי לרבים מהם יש משמעות נסתרת. "I Spy with my little eye", נכתב שם - ביטוי שנלקח ממשחק הילדים האנגלי שמטרתו לנחש במה הינך מביט. לפי CBS, רבים מהפריטים שייכים לעובדי ה-CIA הנוכחיים.

 

הפריטים בתמונה כוללים, בין היתר:

 

* תצלום של מנהלת הסי-איי-אי ג'ינה האספל (Gina Haspel) משנת 1985 על תג. בתצלום אחר מופיע המספר 0911947 על התג. ה"ביזנס אינסיידר" מציין כי ה-CIA הפך למבצעי ב-18 בספטמבר 1947.

 

* פסל מוזהב של ינשוף, המייצג את אתנה, אלת החוכמה היוונית.

 

* שעון שולחני שמצביע על השעה 8:46 - המועד המדויק שבו מטוס אמריקן איירליינס בטיסה 11 פגע במגדל הצפוני של מרכז הסחר העולמי בעת ביצוע פיגועי הטרור של 11 בספטמבר 2001.

 

* קופסה המכילה חפתים שהשתמשו בהם שני עובדים של ה-CIA, שמעולם לא נפגשו זה עם זה והשתמשו בחפתים כדי לזהות זה את זה.

 

* חותמת עם סיווג חשאי כלשהו.

 

* אביזר שנראה כמו פאה אפורה.

 

* תיק שנראה כשרוף מתחת לשולחן.

 

* צילום של טוני מנדז, קצין סי.אי.איי. שפיקח על הצלתם של שישה בני ערובה אמריקנים באיראן ב-1979.

 

"ההצטרפות לאינסטגרם היא דרך אחרת שבה החלטנו לנקוט כדי לחלוק את המורשת ולגייס אמריקאים מוכשרים כדי לשרת כאן", מסר דובר ה-CIA ל-CBS. "דרך החשבון ננסה לספק הצצה לתוך החיים בסוכנות, אבל אנחנו לא יכולים להבטיח סלפים מאתרים סודיים".

 

הפוסט שהעלה ארגון הביון נראה כמו המשך טבעי לניסיון אחר של הארגון לעורר סביבו עניין ברשתות החברתיות. רק לאחרונה העלה ה-CIA ציוץ לטוויטר, שבמסגרתו נראה אחד מבכירי הארגון לשעבר, סגן מנהל ה-CIA בעבר דיוויד כהן, בסצנה מהסדרה משחקי הכס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x