$
חברה וסביבה

3 ילדי המיליארדר מ"אסוס" נרצחו בסרי לנקה

הטרגדיה של האיש העשיר בדנמרק: אנדרס הולך פובלסן – הבעלים של רשת ההלבשה Bestseller ומי שהונו נאמד ב-8 מיליארד דולר – איבד במתקפת הטרור שלושה מארבעת ילדיו, שנסעו לסרי לנקה לחופשת הפסחא. רק לאחרונה סיפר: "מתכנן להוריש להם את כל אדמותיי"

ynet 11:5522.04.19

המיליארדר הדני אנדרס הולך פובלסן (Anders Holch Povlsen) – הבעלים של רשת ההלבשה Bestseller ומי שמחזיק ברוב המניות בענקית המסחר האלקטרוני Asos – איבד במתקפת הטרור בסרי לנקה שלושה מארבעת ילדיו. כך אישר הבוקר (יום ב') דוברו. הילדים נסעו לסרי לנקה כדי להעביר שם את חג הפסחא.

 

 

 

פובלסן הוא האיש העשיר ביותר בדנמרק ובעל הקרקעות המחזיק בשטח השני בגודלו בבריטניה. את Bestseller ירש מאביו בגיל 28, וכיום מוערך הונו בכשמונה מיליארד דולר. הוא מחזיק בבעלותו 12 אתרי נדל"ן בסקוטלנד, כולל טירה. רק לאחרונה סיפר שאחרי מותו הוא מתכוון להוריש את אדמותיו לילדיו.

 

 

אנדרס הול פולסן אנדרס הול פולסן צילום: youtube

 

פובלסן (46), נשוי לאן ולבני הזוג היו ארבעה ילדים: אלמה, אסטריד, אגנס ואלפרד. כלי תקשורת בבריטניה מדווחים שרק בשבוע שעבר פרסמה אלמה תמונה של שלושת אחיה בבריכה. לא ידוע מי מהארבעה נהרגו. פובלסן ורעייתו אן נשואים שש שנים. הם הכירו כשאן עבדה במחלקת המכירות של Bestseller.

 

אט אט נחשפים עוד ועוד סיפורים ושמות של נרצחי המתקפה. אמש נחשף כי בין ההרוגים בסרי לנקה גם השפית המקומית שנטה מיאדון, דמות ידועה במדינה, ובתה ניסנגה, סטודנטית המתגוררת בלונדון. הבת פרסמה תמונת סלפי משותפת בארוחת בוקר במלון היוקרה שנגרי-לה – וזמן קצר לאחר מכן אירעו שם הפיצוצים. "ארוחת בוקר בחג הפסחא עם המשפחה שלי", כתבה הבת לצד התמונה.

 

לפנות בוקר נמסר כי מספר ההרוגים במתקפת הטרור עלה ל-290, ומספר הפצועים עומד על כ-500. כוחות הביטחון עצרו עד כה 24 חשודים, אולם לא ברור כיצד הם היו מעורבים במתקפת הטרור ושום ארגון לא נטל עדיין אחריות למתקפה.

 

מומחה לרפואה משפטית של ממשלת סרי לנקה חשף הבוקר שהממצאים מלמדים כי שבעה מחבלים מתאבדים פוצצו את עצמם בשש זירות הפיגועים שפתחו את המתקפה – שלוש כנסיות ושלושה מלונות יוקרה. דובר ממשלת סרי לנקה, רג'ית'ה סנרטנה, סיפר כי הממשלה מעריכה שאת מתקפת הטרור ארגנו פעילים לא רק מסרי לנקה עצמה: "הייתה רשת בינלאומית שבלעדיה המתקפה לא הייתה יכולה להתרחש", טען.

 

מתקפת הטרור אתמול, נזכיר, נפתחה בשישה פיצוצים שאירעו כמעט במקביל בשישה אתרים שונים: כנסייה ושלושה בתי מלון בבירה קולומבו ושתי כנסיות בערים אחרות, נגומבו ובטיקלואה. כמה שעות אחר כך אירעו עוד שני פיצוצים בפרברי קולומבו – האחד באכסנייה, שם נהרגו שני בני אדם, והשני בסמוך לגשר. נוסף על כך נהרגו שלושה שוטרים במהלך פשיטה על דירת מסתור של חשודים בפרברי קולומבו, כשיושבי הבית פוצצו חומרי נפץ כדי לחמוק ממעצר. בערב, שעות אחרי הפיצוץ האחרון, מצאה המשטרה מטען חבלה שהכיל 50 קילוגרם חומר נפץ קרוב לנמל התעופה המרכזי של הבירה קולומבו, בנדרנאיקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x