שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המזרח התיכון

הבנק העולמי לישראל: "הקלו בהגבלות הכלכליות על הפלסטינים בגדה ובעזה"

הבנק קורא לבטל את ההגבלות על סחורות שיכולות לשמש הן למטרות אזרחיות והן למטרות צבאיות. לדבריו, הכלכלה הפלסטינית לא צמחה בשנה שעברה, בעוד שכלכלת עזה התכווצה ב-7%. בבנק מעריכים כי הסרת ההגבלות תוביל לצמיחה של 6% בגדה ו-11% בעזה עד שנת 2025

שירות כלכליסט 12:4517.04.19
הבנק העולמי קורא לישראל להקל את המגבלות על יבוא לגדה המערבית ולרצועת עזה, בטענה שההגבלות פוגעות בכלכלה הפלסטינית.

 

 

 

לדברי אנה בירדה, מנהלת האסטרטגיה והפעילות של הבנק העולמי במזה"ת ובצפון אפריקה, המערכת הנוכחית "מגבילה את הגיוון הכלכלי ומדכאת את הצמיחה ברשות הפלסטינית". לפיכך, היא קוראת לבטל את ההגבלות על סחורות שיכולות לשמש הן למטרות אזרחיות והן למטרות צבאיות. כידוע, ישראל טוענת שההגבלות נועדו למנוע שימוש בחומרים לייצור כלי נשק ותשתיות טרור אחרות.

 

הדו"ח בנושא, שפורסם היום (ד'), יוצג בפני בכנס תורמים לפלסטינים, שיתקיים בבריסל ב-30 באפריל.

 

רצועת עזה רצועת עזה צילום: אי פי אי

 

על פי הבנק העולמי, הכלכלה הפלסטינית לא חוותה "צמיחה ממשית" בשנה שעברה, בעוד שכלכלת עזה התכווצה ב-7%. בבנק מעריכים כי הסרת ההגבלות תוביל לצמיחה של 6% בגדה ו-11% בעזה עד 2025.

 

בבנק העולמי הביעו גם דאגה בנוגע למחלוקת על ההכנסות ממסים שישראל אספה עבור הרשות הפלסטינית. ישראל ניכתה לאחרונה 138 מיליון דולר מהכסף הזה כדי לקזז על הסכומים שהרשות הפלסטינית משלמת לאסירים ביטחוניים או לבני המשפחה של מחבלים. בתגובה, הרשות סירבה לקבל את שאר הכסף, ונאלצה לקצץ במשכורות העובדים בסקטור הציבורי.

 

הכלכלה הפלסטינית "עומדת כעת בפני טלטלה פיסקאלית חמורה", בשל אי קבלת הכסף. "אם המשבר לא ייפתר, הגירעון הפיננסי יעלה מ-400 מיליון דולר ב-2018 ליותר ממיליארד דולר ב-2019", נכתב בדו"ח של הבנק העולמי.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x