$
תעשייה ופיננסים

ג'ק מא קרא לצעירים לעבוד 12 שעות ביום - ועורר תגובות זועמות במדיה החברתית

מייסד עליבאבא פרסם מאמר דעה בו התייחס לשעות עבודה מ-9 בבוקר ועד תשע בערב, שישה ימים בשבוע. לדבריו, "אם לא תעבדו 996 כשאתם צעירים, מתי עוד אתם תוכלו לעשות זאת"

שירות כלכליסט 11:4315.04.19
מייסד עליבאבא ג'ק מא חזר על קריאתו לעובדי סקטור הטכנולוגיה לעבוד כמקובל בתעשייה שעות ארוכות ונוספות, קריאה שמעוררת נגדו תגובות נזעמות במדיה החברתית.

 

 

 

מא המיליארדר טען את הדברים במאמר דעה ארוך שפרסם אתמול (א'), שהרחיב למעשה דברים דומים שאמר שבוע קודם לכן, אז זלזל באנשים שמחפשים עבודה של שמונה שעות ביום. "אני אישית חושב שהאפשרות לעבוד לו"ז של 996 הוא ברכה גדולה", אמר ביום חמישי. המונח לו"ז של 996 מתייחס לשעות עבודה מ-9 בבוקר עד תשע בערב, שישה ימים בשבוע. "אם לא תעבדו 996 כשאתם צעירים, מתי עוד אתם תוכלו לעשות זאת?" הוסיף.

 

ג'ק מא ג'ק מא צילום: רויטרס

 

 

בעקבות הסערה שעוררו הדברים, הרחיב בנושא שוב ביום ראשון. "כפי שציפיתי, הדברים שאמרתי בשיחה פרטית לפני מספר ימים על לו"ז של 996 עוררו דיון וביקורת בלתי פוסקת", כתב אתמול. "אני מבין את האנשים האלה, ויכולתי להגיד משהו שהוא 'נכון'. אך לא חסרים לנו בעולם כיום אנשים שאומרים את הדברים ה'נכונים', אבל כן חסרים לנו משפטים של אמת שגורמים לאנשים לחשוב".

 

בדיון בעניין שהתפתח בסין השתתפו דמויות בולטות נוספות מהעולם העסקי, ביניהם ריצ'רד ליו, מנכ"ל יריבתה של עליבאבא JD.com שטען כי אף שלעולם לא יחייב עובדים לעבוד לו"ז של 996, הוא אינו מעריך אנשים שאינם חרוצים.

 

מא עצמו טען, כי זה לא אנושי לחייב אנשים לעבוד שעות לא שגרתיות, אך יש שרוצים לעשות זאת. "תנו לי לשאול את כולם, אם לא תשקיעו יותר זמן ואנרגיה מכל השאר, כיצד תוכלו להשיג את ההצלחה שאתם רוצים?" כתב עוד. "אני לא מתחרט שעבדתי 12 שעות ביום, לעולם לא אשנה את החלק הזה בי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x