$
חברה וסביבה

האם האוטוביוגרפיה של מישל אובמה תהפוך לספר הזכרונות המצליח בהיסטוריה?

רב המכר העולמי Becoming כבר מכר יותר מ-10 מיליון עותקים. הוא הושק סימולטנית ב-31 שפות באמצע נובמבר והפך לרב מכר במהירות הרבה ביותר בהיסטוריה של ההוצאה לאור Penguin Random House

שירות כלכליסט 11:2427.03.19

האוטוביוגרפיה של מישל אובמה, Becoming, נמצאת בדרך הבטוחה להפוך לספר הזכרונות המצליח ביותר בהיסטוריית ההוצאה לאור המודרנית, לאחר שמכר יותר מ-10 מיליון עותקים. תומס ראבה, מנכ"ל קבוצת המדיה הגרמנית Bertelsmann, שהיא חברת האם של המוציא לאור של Becoming – Penguin Random House, אמר שהכותר היה ההצלחה הגדולה ביותר של ענקית המדיה בשנה שעברה. "אנחנו מאמינים שזכרונותיה של אובמה יכולים להפוך לספר הזכרונות המצליח ביותר אי פעם".

 

Penguin Random House זכה ב-2017 בזכות להוציא לאור את האוטוביוגרפיות של ברק ומישל אובמה, ושילם על כך 65 מיליון דולר – הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם עבור אוטוביוגרפיות נשיאותיות – וזאת על חשבון הוצאת HarperCollins של רופרט מרדוק, ו-Simon&Schuster שבבעלות CBS.

 

 

 

Becoming הוא רב מכר עולמי מאז שהושק סימולטנית ב-31 שפות באמצע נובמבר. ספר השמע, שמוקרא ע"י הגברת הראשונה לשעבר, הוא הספר שהפך לרב-מכר במהירות הרבה ביותר בהיסטוריה של Penguin Random House.

 

Becoming של מישל אובמה Becoming של מישל אובמה צילום: גטי

 

אובמה קידמה את ספרה בסיור עולמי שקיימה. להופעה הפומבית הראשונה שערכה באנגליה, ברויאל פסטיבל הול בדצמבר, נמכרו כל הכרטיסים תוך דקות. ב-14 לאפריל היא אמורה לשוב לאנגליה, להופעה מול 20,000 צופים ב-O2 Arena בלונדון. סיור הקידום שלה עבר עד כה גם בקופנהגן, סטוקהולם, אוסלו, פריז, אמסטרדם, וכן בשורת מקומות ברחבי ארה"ב וקנדה.

 

סך כל מכירות הספר בבריטניה עומדות נכון להיום על 600,000, מה שמציב אותו במקום ה-11 ברשימת ספרי הזכרונות והאוטוביוגרפיות הנמכרים ביותר מאז שהחל תיעוד הנתונים הללו ב-1998.

 

אך לספרה של אובמה נותרה עוד כברת דרך כדי להשוות את ביצועיו ליומנה של אנה פרנק, שפורסם לראשונה ב-1952 באנגלית, ושמספר מכירותיו נכון להיום מוערך ביותר מ-35 מיליון עותקים ב-65 שפות.

 

בשנה שעברה חתמו הנשיא לשעבר ואשתו גם על חוזה עם נטפליקס להפקת סדרת טלוויזיה וסרטים עבור שירות הסטרימינג של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x