$
עולם

דיווח: 11 משרי הקבינט הבריטי מתכוונים להדיח את מיי

לפי הסאנדיי טיימס "הפיכה ע"י הקבינט צפויה להתרחש הלילה" - בעקבות הכישלון בהעברת הסכם הברקזיט. זאת לאחר שאתמול הפגינו מעל מיליון בני אדם בלונדון נגד ההסכם

שירות כלכליסט 11:5424.03.19

11 משרי הקבינט של ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי מתכוונים להדיחה ולהתפטר בעצמם, כך מדווח העיתון סאנדיי טיימס. העורך הפוליטי של העיתון כתב: "הפיכה על ידי הקבינט צפויה להתרחש הלילה (א'), במטרה להדיח את תרזה מיי מתפקיד ראשת הממשלה". זאת על רקע כישלונה הכפול להעביר בפרלמנט את הסכם הברקזיט לעזיבת בריטניה את האיחוד האירופי.

 

 

שיפמן ציטט חבר קבינט אחד שלא הזדהה בשמו, אשר אמר: "הסוף קרוב. תוך עשרה ימים היא תעזוב". סגנה בפועל של מיי, דייוויד לידינגטון, הוא אחד המועמדים להיות ראש הממשלה הזמני, אך יש כאלה שמעדיפים שמי שימלא את התפקיד הוא השר להגנת הסביבה, מייקל גוב, או שר החוץ ג'רמי האנט, כך כתב שיפמן.

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי בפרלמנט. בכוונת הקבינט להדיחה ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי בפרלמנט. בכוונת הקבינט להדיחה צילום: איי אף פי

 

הדיווח מתפרסם לאחר שמעל מיליון בני אדם הפגינו אתמול  בלונדון בדרישה להגיע הכרעה סופית בעניין הברקזיט ולקיים משאל עם נוסף בעניין - בשעה שהמבוי הסתום נותר על כנו, והדדליין המקורי לעזיבה של בריטניה את האיחוד האירופי נדחה לפי שעה מה-29 במרץ ל-12 באפריל.

 

לבקשת המפגינים שהפגינו תחת הכותרת "Put It To The People", על הממשלה להעמיד פיתרון למבוי הסתום ולקיים משאל עם, לאחר שראשת הממשלה תרזה מיי כבר נכשלה פעמיים כשניסתה להעביר את הסכם הברקזיט בפרלמנט, וניסיון לקיים השבוע הצבעה שלישית בעניין לא צלח.

 

ההפגנה אורגנה על ידי תנועת People’s Votes, שכוללת יותר מ-100 קבוצות מקומיות שדוגלות במשאל עם נוסף על עסקת הברקזיט עם האיחוד האירופי, ונתמכות על ידי מספר ארגונים פרו-אירופים. חברי פרלמנט שתומכים בהישארות בריטניה השתתפו בהפגנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x