$
עולם

משרד התובע בפלורידה לרוברט קראפט: "תודה בשידול זנות - ולא תואשם"

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי לבעלי קבוצת הפוטבול ניו אינגלנד פטריוטס הוצע הסדר, במסגרתו יידרש להשלים קורס חינוכי על זנות ולבצע עבודות שירות מבלי לשאת באשמה פלילית. עדיין לא ברור אם קראפט יסכים להסדר

שירות כלכליסט 14:2220.03.19

משרד התובע בפלורידה מוכן לבטל את האישומים על שידול זנות נגד המיליארדר היהודי רוברט קראפט, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

 

לפי ההסדר המוצע יהיה עליו להודות באשמה, ולא יינקטו נגדו הליכים פלילים. כמו כן, קראפט, הבעלים של קבוצת הפוטבול זוכת הסופרבול האחרון ניו אנגלנד פטריוטס, יידרש להשלים קורס חינוכי בנוגע לזנות, 100 שעות עבודות שירות, בדיקה לגילוי מחלות מין וכן לכסות חלק מהוצאות בית המשפט.

 

רוברט קראפט - בעלי הניו אינגלנד פטריוטס רוברט קראפט - בעלי הניו אינגלנד פטריוטס צילום: רויטרס

 

בשלב זה עוד לא ברור אם קראפט ושאר הגברים שנעצרו ביחד איתו יסכימו להסדר המוצע. קראפט נעצר בחודש שעבר לאחר שמצלמות מעקב חשפו כי הוא קיבל שירותים מיניים בספא בעיר ג'ופיטר שבפלורידה. דובר מטעמו הכחיש כי עסק בפעילות לא חוקית. כתב האישום נגדו כלל שני סעיפים של שידול זנות. לפי דובר משרד התובע הפלורידה, זה הסדר מקובל שמוצע לעבריינים בפעם הראשונה.

 

לפני כחודש נבחר קראפט לחתן פרס קרן בראשית ל-2019, בשל "מחויבותו למאבק באנטישמיות, הקשר ההדוק שלו לשורשיו היהודיים ולמדינת ישראל, ותרומותיו הרבות בתחומי הבריאות, ההשכלה והספורט". הפרס אמור להיות מוענק לו בטקס שיתקיים בירושלים ביוני 2019.

 

עם זאת, קראפט, שהונו נאמד ב-6.6 מיליארד דולר, כך לפי מגזין פורבס, עדיין עשוי לספוג עונש מליגת הפוטבול (NFL), שכבר מסרה בתגובה למעצר שלו כי "תקנון ההתנהגות של הליגה חל על כולם באופן שווה". מהליגה נמסר עוד כי ינקטו "בפעולות המתאימות בהתבסס על העובדות".

 

בעבר הליגה כבר הענישה שחקנים גם בלי שיואשמו באופן רשמי בבית משפט. "אני חושב שהבעיה הגדולה ביותר של קראפט תהיה הנהלת ה-NFL", הגיב דיוויד ווינשטיין, לשעבר תובע בדרום פלורידה. "הם מסתפקים בפחות מאשר הוכחת אשמה מעבר לספק סביר".

 

קראפט יסד יוזמות ותוכניות ביקור בישראל לחיזוק ועידוד הקשר בין יהודים צעירים אמריקאים למדינת ישראל ולזהותם היהודית, בצד תרומה לקידום תכניות חינוך ומחקר עם מוזיאון השואה בארה"ב. לאורך השנים תרם למעלה מ-400 מיליון דולר למגוון יוזמות בתחום החינוך והבריאות.

 

לקבוצת קראפט כמה השקעות עסקיות בישראל, בהן בחברות כרמל מיכלים ומפעלי נייר אמריקאיים-ישראליים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x