$
תעשייה ופיננסים

הרשויות חוקרת תאונה קטלנית בפלורידה שבה היתה מעורבת מכונית טסלה

טסלה מודל S מודל 2016 עלתה באש והנהג בן 48 נהרג. לא נמסר אם הרכב היה במצב נהג אוטומטי בזמן התאונה. זו התאונה השנייה באותה מדינה בתוך שבוע בה מעורבת מכונית של טסלה

שירות כלכליסט 09:4203.03.19
הרשויות בארה"ב חוקרות תאונה קטלנית בפלורידה לפני שבוע בה היתה מעורבת מכונית טסלה מודל S ובה נהרג הנהג ונגרמה שריפה רצינית. זו התאונה השנייה באותה מדינה בתוך שבוע בה מעורבת מכונית של טסלה שנבדקת ע"י הרשויות, כך הודיע מנהל הבטיחות בכבישים המהירים האמריקאי (NHTSA).

 

 

 

ה-NHTSA ואיתו מועצת בטיחות התעבורה הלאומית האמריקאית (NTSB) הודיעו שלשום (ו') שהם שולחים צוותים לחקור את התאונה הקטלנית האחרת, שאירעה בדלריי ביץ', פלורידה, בה היתה מעורבת מכונית מודל 3 שהתנגשה בסמיטריילר. דובר של ה-NHTSA אישר אתמול שהסוכנות מנהלת חקירה סביב התאונה של טסלה ביום ראשון שעבר בפלורידה, ותנקוט "בצעדים נוספים אם יהיה בהם צורך".

 

 

מכונית שרופה של טסלה (ארכיון) מכונית שרופה של טסלה (ארכיון)

 

העיתון "סאות' פלורידה סאן סנטינל", דיווח ביום שני שעבר שטסלה מודל S משנת הייצור 2016 עלתה באש, ושהנהג בן 48 נשרף למוות. העיתון ציין גם שאירעו מספר מקרים בעבר בהם הסוללה של טסלה עלתה באש לאחר שהרכב הועבר למתקן גרירה. ה-NHTSA, שהיא סוכנות הרגולציה לרכבים, יכולה לדרוש ריקול למכוניות אם היא מאמינה שפגם ברכב מהווה סכנה בטיחותית לא סבירה, בעוד ה-NTSB יכולה רק לפרסם המלצות.

 

שתי הסוכנויות חוקרות מספר תאונות שאירעו מאז 2017 שמתמקדות בשני נושאים עיקריים: תפקיד הנהג-האוטומטי של טסלה בתאונות הללו, והנטיה של הסוללה של טסלה להתלקח אחרי תאונות, כולל מקרים של הצתות חוזרות ונשנות בסוללה.

 

בדיווח על התאונה שלשום, שפורסם ע"י מחלקת השריף של פאלם ביץ',  לא נאמר אם הרכב היה במצב נהג אוטומטי בזמן התאונה שבה נהרג הנהג. על פי הדיווח, הרכב פגע בנגרר של טרקטור וגג הרכב ניתק ממנו לאחר שהרכב עבר מתחת לנגרר, ונעצר רק קילומטר ממקום התאונה. ה-NTSB שלחה צוות של שלושה לחקור את התאונה, בעוד ה-NHTSA שלחה צוות שטח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x