$
עולם

ג'רי סיינפלד תבע סוכנות למכוניות קלאסיות בטענה שמכרה לו פורשה מזויפת

לאחר שקנה סיינפלד את המכונית מסוכנות אירופיאן קולקטיבלס, מכר אותה לחברת פיקה פריו, שתבעה אותו ודרשה שיקנה אותה בחזרה וישלם פיצויים. כעת תובע סיינפלד, שמגדיר עצמו כ"אחד מאספני הפורשה הבולטים בעולם", את הסוכנות

שירות כלכליסט 11:3527.02.19
ג'רי סיינפלד הגיש תביעה נגד סוכנות למכוניות קלאסיות בטענה שמכרו לו פורשה מזויפת. הקומיקאי רכש את המכונית מסוג 356 A 1500 GS/GT שנת 1958 מסוכנות אירופיאן קולקטיבלס בקליפורניה ב-2013 והוא שילם עבורה 1.2 מיליון דולר, זאת לאחר שבסוכנות הבטיחו לו כי מדובר במכונית מקורית שנוצרה רק אחת כמוה, בצבע ירוק עם פנים שחור.

 

 

ב-2016 מכר סיינפלד את המכונית לחברת פיקה פריו לימיטד, תמורת 1.54 מיליון דולר. אולם מוקדם יותר החודש, הגישה החברה תביעה נגד סיינפלד עצמו בדרישה שיקנה בחזרה את המכונית וישלם פיצויים מכיוון שהיא אינה אותנטית כפי שהצהיר.

ג'רי סיינפלד ופורשה ג'רי סיינפלד ופורשה צילום: Complex

 

בעקבות זאת, סיינפלד תובע כעת את הסוכנות ממנה הוא רכש את המכונית, על מנת שבית המשפט יפסוק כי היא האחראית לתרמית. סיינפלד, המגדיר עצמו "אחד מאספני הפורשה הבולטים בעולם", טוען שהסוכנות סיפקה לו תעודת אותנטיות, וכי הוא שלח גם מומחה מטעמו שיבדוק את המכונית, והמומחה לא מצא ראיות שלא מדובר במכונית אותנטית.

 

"לג'רי אין כל חבות משפטית במקרה הזה, אבל הוא רוצה לעשות את הדבר הנכון ולכן תובע כדי שאירופיאן קולקטיבלס תישא באחריות על תעודת האותנטיות שהיא הנפיקה, וכדי שבית המשפט יוכל לקבוע את התוצאה ההוגנת", מסר עורך דינו אורין שניידר לניו יורק פוסט. "בהיותו קומיקאי מצליח אין לו צורך להשלמת הכנסה באמצעות בנייה ומכירה של מכוניות ספורט מזויפות", הוסיף.

 

מאירופיאן קולקטיבלס עוד לא הגיבו על התביעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x