$
תעשייה ופיננסים

המיליארדר היהודי רוברט קראפט, חתן פרס בראשית, מואשם בשידול לזנות

קראפט, הבעלים של קבוצת הפוטבול ניו אינגלנד פטריוטס, חשוד כי קיבל שירותים מיניים בספא בעיר ג'ופיטר שבפלורידה; לפני כחודש נבחר קראפט לחתן פרס בראשית ל-2019, "בשל מחויבותו למאבק באנטישמיות"

שירות כלכליסט 19:4322.02.19

המיליארדר והפילנטרופ היהודי-אמריקאי רוברט קראפט מואשם בארה"ב בשידול לזנות; מצלמות מעקב חשפו כי הוא קיבל שירותים מיניים בספא בעיר ג'ופיטר שבפלורידה. נגד קראפט הוצא צו מעצר. דוברו אמר כי הוא "מכחיש כל מעורבות במעשה לא חוקי".

 

 

 

קראפט (77), הבעלים של קבוצת הפוטבול ניו אינגלנד פטריוטס, הוא אחד מ-25 חשודים בפרשה, המואשמים בסחר בנשים.

 

לפני כחודש נבחר קראפט לחתן פרס קרן בראשית ל-2019, בשל "מחויבותו למאבק באנטישמיות, הקשר ההדוק שלו לשורשיו היהודיים ולמדינת ישראל, ותרומותיו הרבות בתחומי הבריאות, ההשכלה והספורט". הפרס אמור להיות מוענק לו בטקס שיתקיים בירושלים ביוני 2019.

  

"קראפט והאחרים מואשמים בשידול לביצוע עבירות זנות", אמר בכיר במשטרה. "אנחנו המומים מכך". לפי דיווחים, בספא הוחזקו נשים שעסקו בזנות ואשר לפי החשד לא הורשו לעזוב את המקום.

 

קראפט, שהונו מוערך על ידי "פורבס" ב-6.6 מיליארד דולר, ייסד יוזמות ותוכניות ביקור בישראל לחיזוק ועידוד הקשר בין יהודים צעירים אמריקאים למדינת ישראל ולזהותם היהודית, בצד תרומה לקידום תכניות חינוך ומחקר עם מוזיאון השואה בארה"ב. לאורך השנים תרם קראפט למעלה מ-400 מיליון דולר למגוון יוזמות בתחום החינוך והבריאות.

 

לקבוצת קראפט כמה השקעות עסקיות בישראל, בהן בחברות כרמל מיכלים ומפעלי נייר אמריקאיים-ישראליים.

רוברט קראפט רוברט קראפט צילום: גטי אימג'ס

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x