$
תעשייה ופיננסים

גם זה קורה: לופטהנזה תובעת נוסע שרכש כרטיס זול

חברות התעופה מנסות להילחם בשיטה של נוסעים מתוחכמים שקונים כרטיס זול ליעד מרוחק אבל יורדים בתחנת ביניים כי הטיסה הישירה לאותו יעד יקרה יותר. איך עובדת השיטה והאם יש לחברת התעופה קייס בבית המשפט?

שירות כלכליסט 16:0016.02.19

שיטה שנהוגה בקרב נוסעי חברות התעופה להשגת כרטיסים זולים יותר, עומדת במרכז קרב משפטי בין לופטהנזה לאחד הלקוחות שלה. חברת התעופה הגרמנית תובעת נוסע שלא עלה על טיסת ההמשך, וזאת בניסיון לעצור את התופעה.

 

 

 

מדובר בנוסעים שמסיימים את המסע שלהם בתחנת המעבר ולא עולים על טיסת ההמשך ליעד שמופיע כסופי בכרטיס הטיסה שלהם. הם עושים זאת במקרים שהכרטיסים ליעד הסופי מתגלים כזולים יותר מהיעד אליו הם רוצים להגיע, המשמש רק כתחנת מעבר לפני הקונקשן.

 

 

 

כך למשל, אדם שרוצה לטוס מניו יורק לסן פרנסיסקו יכול להזמין כרטיס זול יותר מניו יורק לאגם טאהו עם עצירה בסן פרנסיסקו, ופשוט להישאר שם ולא להמשיך הלאה.

 

חברות התעופה מתנגדות לשיטה, בין השאר מכיוון שהיא מובילה לעיכובים בהמראות.

 

מטוסי לופטהנזה מטוסי לופטהנזה צילום: שאטרסטוק

 

  

על פי המסמכים שהגישה חברת התעופה לבית המשפט בגרמניה, הנוסע הזמין באפריל 2016 טיסה לכיוון אחד מאוסלו לסיאטל עם עצירהת ביניים בפרנקפורט. אולם בפועל הוא ירד בפרנקפורט ועלה על טיסה נפרדת של לופטהנזה מפרנקפורט לברלין.

 

הנוסע שילם עבור הטיסות הללו סכון כולל של 675 יורו (743 דולר), אך בלופטהנזה טוענים כי היה אמור לשלם 2,769 יורו (3,133 דולר). מבחינת החברה מדובר

בהפרה של התנאים, ולכן היא תובעת ממנו את ההפרש בסך 2,112 יורו (2,385 דולר), כולל ריבית, בפיצויים.

 

בית משפט מחוזי בברלין כבר דחה את התביעה בדצמבר, אך דובר החברה מסר לאתר CNN כי הם "הגישו ערעור על ההחלטה".

 

זו לא הפעם הראשונה שחברות התעופה מנסות למנוע בדרכים משפטיות את התופעה הזו. ב-2014 הגישו חברת התעופה יונייטד איירליינס ואתר הנסיעות Orbitz תביעה אזרחית נגד אקרטר זאמאן בן ה-22, שייסד את האתר Skiplagged.com שעוזר לנוסעים למצוא טיסות זולות יותר בהתבסס על האסטרטגיה הזו, שנקראת "עיר חבויה" (hidden city). אולם, גם במקרה הזה בית המשפט דחה את התביעה ושופט בית המשפט המחוזי באילינוי טען שאין לו את הסמכות החוקית לפסוק בעניין כי הנאשם לא מתגורר או עושה עסקים במדינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x