$
עולם

הבית הפרטי בו נוסדה אמזון עומד למכירה

לפני יותר מ-20 שנה הקים ג'ף בזוס בבית הזה בוושינגטון את ענקית המסחר המקוון - ששווה היום כמעט טריליון דולר. כעת, הבית עומד למכירה - מה הוא כולל ומה המחיר

שירות כלכליסט 12:5712.02.19

אמזון עסוקה כיום בהקמת המטה השני שלה בארה"ב, אך בתחילת דרכה החברה פעלה מתוך בית פרטי בוושינגטון. הבית הזה שממנו הקים ג'ף בזוס את ענקית המסחר המקוון לפני יותר מ-20 שנה מוצע כעת למכירה.

 

על פי אתר הנדל"ן זילו (Zillow), הבית הפרטי בגודל 140 מ"ר שוכן בעיר בלוויו (Bellevue) והוא מוצע למכירה עבור 1.5 מיליון דולר בלבד. הבית כולל 3 חדרי שינה, 2 חדרי רחצה וג'קוזי בחצר האחורית. הבית נמכר בפעם האחרונה ב-2009 עבור 620 אלף דולר.

 

אף שהשווי של הבית הוכפל מאז מדובר במחיר מציאה בהתחשב בהיסטוריה שלו ובהשוואה לבתים אחרים בשכונה. כך למשל, הבית הסמוך אף שהוא גדול יותר, נמכר בשנה שעברה ב-3.1 מיליון דולר. שאר הבתים באזור נמכרו בטווח מחירים של בין 1.3-2.6 מיליון דולר.

 

 

 

בזוס התגורר בבית הזה בשכירות בשנות ה-90 עם אשתו דאז, מקנזי. ב-1994 הוא ייסד את אמזון מהמחסן. מאז הפכה אמזון הפכה לענקית מסחר מקוון בשווי של כמעט טריליון דולר והפכה את בזוס 24 שנים לאחר מכן לאדם העשיר בעולם שבבעלותו מספר בתים ברחבי ארה"ב, ביניהם אחוזה בגודל 2,700 מ"ר בוושינגטון, שתי אחוזות צמודות בבוורלי הילס, 4 דירות נפרדות בבניין יוקרתי בניו יורק וחווה רחבת היקף בטקסס. סך ההון של בזוס נכון להיום, לפי פורבס, עומד על 132 מיליארד דולר.

 

הבית בוושינגטון הבית בוושינגטון צילום: John L Scott Real Estate

 

הבית עבר שיפוץ ב-2001 וכולל כעת תקרות ורצפות מעץ אורן, מטבח עם שיש גרניט, סוויטה ראשית עם חדר רחצה צמוד ותאורה טבעית, ולפי סוכן הנדל"ן שאחראי על המכירה הבית "במצב מצוין". המחסן המפורסם אמנם שופץ, אך הקונה יזכה גם בתיבת הדואר ששימשה את בזוז והעובדים הראשונים של אמזון בתחילת הדרך. היא גדולה מהמקובל, שכן הייתה צריכה להכיל את קטלוגי הספרים שהחברה הציעה למכירה דרך האינטרנט.

 

אחרי 25 שנות נישואים: ג'ף בזוס מתגרש

 

לפני כחודש פרסם בזוס, ציוץ בטוויטר לפיו הוא ורעייתו מזה 25 שנה, מקנזי בזוס, החליטו לסיים את נישואיהם. "כפי שמשפחתינו וחברינו הקרובים יודעים, לאחר זמן רב של בחינת אהבתנו וניסיון לפרידה זמנית, החלטנו להתגרש ולהמשיך את חיינו בתור חברים", נכתב בהצהרה משותפת של בני הזוג, "לו היינו יודעים שניפרד אחרי 25 שנה, היינו עושים הכל שוב מההתחלה".

 

מקנזי בזוס היתה אחת מהעובדות הראשונות באמזון. היא פגשה את ג'ף בזוס בבנק די.אי שו (D.E. Shaw) לפני שהחברה הוקמה. בראשית ימיה של החברה, מקנזי היתה שותפה לכתיבת התוכנית העסקית שלה.

 

 

ג'ף בזוס מייסד אמזון ב-1997 ג'ף בזוס מייסד אמזון ב-1997 צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x