$
תעשייה ופיננסים

מושל ניו יורק תוקף את המתנגדים: "אנחנו זקוקים לאמזון"

לאחר הדיווחים כי ענקית הסחר המקוון שוקלת מחדש את הבחירה להקים את המטה החדש שלה ברובע קווינס בעיר, אמר אנדרו קואמו: "ההתנגדות של המחוקקים למעבר של אמזון היה רשלנות מצידם - הם רוצים לגוון את הכלכלה שלנו או שהם רוצים שנהיה רק וול סטריט ופיננסים?"

שירות כלכליסט 09:2109.02.19
מושל ניו יורק אנדרו קואמו תקף את הפוליטיקאים שמתנגדים להחלטת אמזון לבנות את המטה השני שלה בלונג איילנד סיטי ברובע קווינס. "עלינו להפוך את אמזון למציאות", הסביר לנוכח הדיווחים כי ענקית המסחר המקוון שוקלת מחדש את העניין. כך מדווח CNBC.  

  

 

"ההתנגדות של המחוקקים של המדינה למעבר של אמזון היה ממש רשלנות מצידם", אמר במסיבת עיתונאים שקיים בלונג איילנד. "אם הם ימנעו מאמזון להגיע לניו יורק, הם יצטרכו לתת הסברים לתושבי המדינה. זה חוסר אחריות לאפשר להתנגדות פוליטית לגבור על מדיניות ממשלתית יציבה".

 

מסיבת העיתונאים, שנועדה לדיון בתקציב המדינה, התקיימה שעות ספורות לאחר שבוושינגטון פוסט דווח כי באמזון שוקלים מחדש את הבחירה בלונג איילנד כיעד להקמת המטה החדש, שיעסיק 25 אלף עובדים בשכר שנתי ממוצע של 150 אלף דולר.

 

לונג איילנד לונג איילנד צילום: שאטרסטוק

 

 

קואמו טען כי הדיווח בפוסט הוא ההוכחה לכך שההתנגדות המקומית מתחילה להבריח את אמזון. "אתם רוצים לדעת כמה זה מסוכן?" שאל. "התפרסמה היום כתבה שאמזון עלולה לא להגיע לניו יורק. אם אמזון לא תגיע לניו יורק, זה בגלל ההתנגדות הפוליטית". המתנגדים, ביניהם חברת הקונגרס אלכסנדריה אוקסיו-קורטס, העבירו ביקורת על התמריצים בגובה קרוב ל-3 מיליארד דולר שהמדינה הבטיחה לאמזון.

 

עוד הוסיף קואמו, כי התנגדות תמיד מלווה שינויים מכל הסוגים, זאת מכיוון ש"אנשים פשוט מתנגדים לשינוי". אך הוסיף כי המדינה תוותר על הזדמנות עצומה אם תפסיד את העסקה עם אמזון, שכן כמות העובדים בשכר גבוה שהחברה הבטיחה להביא למדינה הוא כמעט חסר תקדים. "הם רוצים לגוון את הכלכלה שלנו או שהם רוצים שנהיה רק וול סטריט ופיננסים?" המשיך. "אנחנו זקוקים לאמזון".

 

לעומת זאת, המתנגדים שמחו על החדשות. "האם אנשים רגילים יכולים להתאחד נגד מזימת השתלטות של אחד התאגידים הגדולים בעולם? כן, הם יכולים", צייצה בטוויטר אוקסו-קורטס, המייצגת בקונגרס את תושבי שכונות ברונקס וקווינס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x